Czy Apple Vision Pro może pojawić się już w lutym? Wszystko wskazuje na to, że jest to całkiem prawdopodobne. Fani znanej firmy, którzy mają w kieszeniach gruby i niepotrzebny plik banknotów, powinni zacierać ręce.

O sprzęcie Apple do rzeczywistości mieszanej pisaliśmy kilka tygodni temu, gdy pojawiły się informacje na temat nieprawdopodobnej liczby produkowanych egzemplarzy. Najwyraźniej znana firma chce po prostu zalać rynek swoim produktem. Za taką decyzją musi się coś kryć. Według moje redakcyjnego kolegi są dwie opcje: albo firma wierzy w swój fantastyczny produkt, albo mamy do czynienia z przeszacowaniem swojego pomysłu.

//dzisiaj na dailyweb

A muszę przyznać, że temat jest ten nadzwyczajnie ciekawy ze względu na cenę tego cacka. Jak wspominał Daniel w swojej wiadomości, cena Apple Vision Pro wyniesie aż 3499 dolarów. Trzeba tutaj powiedzieć, że do biednych sprzęt raczej nie trafi. Chociaż niektórych z pewnością zainteresuje skromniejsza wersja urządzenia. 

Apple Vision Pro w lutym 2024 roku? Według najnowszych informacji to prawdopodobne 

Kiedy firma Apple wprowadzała zestaw do rzeczywistości mieszanej, nie mogliśmy liczyć na jasny harmonogram premierowy omawianego urządzenia. Wiedzieliśmy tylko tyle, że sprzęt pojawi się na początku przyszłego roku. Jeśli weźmiemy pod uwagę nowy raport Marka Gurmana z Bloomberga, wspominanym terminem będzie luty oczywiście 2024 roku.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Pokrywa się to z doniesieniami Apple, bo firma w ciągu ostatnich tygodni zwiększyła przecież produkcję własnego produktu w Chinach, tym samym przygotowując urządzenie na końcówkę stycznia. Plan jest taki, aby google Apple Vision Pro były dostępne miesiąc później.  

Co ważne, poza zwiększeniem produkcji firma podobno wysłała programistom maila z ciekawym powiadomieniem. Mowa o przetestowaniu aplikacji związanych z zestawem słuchawkowym przy użyciu odpowiednich narzędzi. Oczywiście wszelkie opinie pracowników miałyby zostać przesłane do przedsiębiorstwa. Dla Gurmana to kolejny znak oznaczający zbliżającą się premierę urządzenia.  

W swoim raporcie szczegółowo opisywał także kroki podejmowane przez Apple, które dotyczą wprowadzenia na rynek zupełnie nowej kategorii produktów. Ostatni raz takie wydarzenie miało miejsce w 2015 roku, kiedy to rozpoczęła się sprzedaż Apple Watch. Vision Pro jest oczywiście innym cackiem, dlatego też wymaga skrupulatnego przygotowania dnia premiery. A nie wspominam o kwestiach marketingu!

Apple Vision Pro

Jako że zestaw Apple Vision Pro ma wiele możliwych konfiguracji i można go dostosować do potrzeb praktycznie każdego klienta (na pewno bogatego), Apple może wysłać w styczniu co najmniej dwóch pracowników z każdego sklepu detalicznego do swojej głównej siedziby na szkolenie. Dzięki odpowiedniemu “treningowi” dowiedzą się, jak założyć opaskę na głowę i lekkie uszczelki urządzenia. Nauka dotyczy także dopasowania soczewek korekcyjnych.  

Przypominam, że sprzęt nie będzie należał do najtańszych. Zainteresowani muszą przygotować 3499 dolarów, co w polskim przypadku może oznaczać ok. 20 tysięcy złotych. Warto również zaznaczyć jeszcze jeden fakt. Apple musi zadawać sobie sprawę z wysokiej ceny urządzenia, ponieważ pracownicy znanej firmy pracują także nad tańszą (i mniej wydajną) wersją, która może kosztować od 1500 do 2500 dolarów. Co ciekawe, jakiś czas temu opublikowano dokładny film instruktażowy, który nie uszedł naszej uwadze. Po więcej informacji zapraszam na oficjalną stronę producenta.