Replay to odpowiedź Apple Music na Spotify Wrapped. Dlatego też w narzędziu debiutuje nowa opcja.

Każdego roku, oczywiście miesiąc przed grudniem, moje tablice kont społecznościowych zalewa fala podsumowań muzycznych moich znajomych. Tak po prawdzie mówiąc, tam, gdzie mogę, mam zablokowaną frazę wrapped. Grafiki jednak z gównianą muzyką pojawiają mi się, jak to zwykł mawiać lider, wojownik, rewolucjonista, prezes, twórca IV RP, Jarosław Kaczyński – bez żadnego trybu.

Co leży u podstaw mojej złości na wylewające się zewsząd Wrapped? Być może to, że niekoniecznie chciałbym wiedzieć, jakiego gówna słuchają osoby, które obserwuję w mediach społecznościowych. A niestety słuchają strasznego. Kizo i White 2115 to normalka, a Ci z bardziej wyrafinowanym gustem muzycznym flexują się Dawidem Podsiadło i Taco Hemingwayem… dramat. Być może jednak moja złość na Spotify Wrapped ma swoje drugie dno i związana jest z tym, że jestem użytkownikiem Apple Music, a więc podsumowania Spotify Wrapped po prostu zazdroszczę, bo Replay uchodzi za lekko upośledzonego kuzyna.

Apple Music z nową wersją Replay

Apple Music z nową wersją Replay

Apple pokazało właśnie odświeżoną wersję podsumowania Replay – teraz możesz wkurzać swoich znajomych raz w miesiącu. Począwszy od dzisiejszego dnia, użytkownicy mogą zobaczyć swoje miesięczne nawyki muzyczne, najlepsze utwory, wykonawców czy albumy.

Pełne doświadczenie jest dostępne za pośrednictwem strony internetowej – replay.music.apple.com – i wymaga zalogowania za pomocą Apple ID. Oprócz najlepszych utworów subskrybenci mogą zobaczyć swój miesięczny czas słuchania, a Apple Music poinformuje ich, kiedy osiągną określony kamień milowy np. całkowita liczba odtworzonych minut. Chciałem zobaczyć, jak wyglądają moje statystyki za styczeń, ale przeczytałem tylko „You didn’t listen enough this month”.

Apple Music na Androidzie testuje synchronizowanie playlist ze Spotify i innymi serwisami

Oczywiście istnieje znienawidzona przeze mnie opcja dzielenia się statystykami Replay z rodziną i przyjaciółmi, a także przeglądania miesięcznych i rocznych statystyk w archiwum Apple Music. Ponadto lista odtwarzania Apple Replay Mix na rok 2024 jest dostępna od dziś w aplikacji Apple Music. Lista odtwarzania stanowi spersonalizowaną listę najlepszych utworów roku i będzie aktualizowana co tydzień.

Apple rozwija swoją usługę Music, regularnie prezentując nowości. Mnie jako użytkownikowi usługi nie brakuje niczego, a już na pewno nie brakowało miesięcznych statystyk, mimo że jestem fanem takich bajerów w każdej postaci.

//dzisiaj na dailyweb