Jest kilka rzeczy, które bezpowrotnie utraciłem po przejściu z Androida na ekosystem Apple. Kiedyś na liście tych rzeczy były też playlisty ze Spotify, ale udało mi się je zsynchronizować z Apple Music. Teraz wydaje się, że serwis zaoferuje natywnie taką możliwość.

Zserwisu Spotify korzystałem do czasu wykupienia Apple One. Właśnie wtedy zasadność płacenia za dwie podobne usługi była pozbawiona sensu. Problemem okazały się jednak tworzone skrupulatnie przez długi czas playlisty. Te udało się dopiero zsynchronizować po czasie dzięki specjalnym usługom.

//dzisiaj na dailyweb

Okazuje się, że w jednej z testowych wersji aplikacji użytkownicy dostrzegli podobną funkcję, która, co ciekawe, korzysta ze znanego serwisu.

Apple Music z synchronizacją playlist ze Spotify i innych

Apple Music

Jest w sieci kilka lepszych i gorszych serwisów, które potrafią synchronizować playlisty między konkretnymi usługami, jak Apple Music, Spofity, Tital, Amazon Music, YouTube Music. Jedna z najpopularniejszych aplikacji i usług tego typu to SongShift.

Apple najwyraźniej tę popularność zauważyło. Użytkownicy z serwisu Reddit wspomnieli, że testowa wersja aplikacji Apple Music – oznaczona symbolem 4.7.0 (1359) w wersji dla systemu Android – zyskała fajny bajer. Internauci podkreślają, iż funkcja musi być we wczesnej fazie testów, bo udostępniana jest tylko nielicznym, losowym osobom.

Apple Music wyświetla w tej wersji informację o możliwości synchronizacji playlist za pośrednictwem usługi SongShift. To doskonały ruch, który ułatwiłby migrację oraz umożliwiłby pozyskiwanie nowych użytkowników – z pewnością wiele osób wciąż obawia się utraty list z ulubionymi utworami.

Czy możliwość ta na stałe zagości w aplikacji z muzyką od Apple? Nie wiemy. Co gorsza, nie wiemy także, czy funkcja ta nie jest przewidziana jedynie dla użytkowników Androida. W takim wypadku pozostaje nam tradycyjny sposób obsługi SongShift, który ma również dedykowaną apkę dla iPhone’a.