Wszystko wskazuje, że nowy sprzęt od Apple możemy zobaczyć wcześniej, niż sądziliśmy. Wedle najnowszych plotek jeszcze w marcu, wraz z iOS 17.4 zobaczymy dwa mode modele iPada Pro. Oba mają być nieco większe, a przy tym cieńsze. Zaoferują też nowy rodzaj wyświetlacza.

To dopiero początek nowości. Dalej czekamy na nowego iPad Air, który może zadebiutować we wreszcie większej wersji. Na niego najprawdopodobniej Apple każe jeszcze poczekać.

//dzisiaj na dailyweb

Nowe plotki rzucają trochę światła na formę nowego sprzętu, który znów rośnie wraz z jego możliwościami, które próbują dogonić komputery MacBook.

Nadchodzące tablety Apple iPad Pro z OLED w większej formie

Apple iPad Pro

Od co najmniej dwóch lat słyszymy plotki (a może raczej spekulacje) na temat planów Apple względem swojej linii tabletów, które osiągami doganiają wreszcie komputery Mac. Nic dziwnego, bo to nie tylko zabawki do pochłaniania treści, ale również świetne narzędzia, na których można pracować.

Ostatnimi czasy słyszeliśmy dużo plotek o nowym iPadzie Mini 7, którego rychłego debiutu spodziewaliśmy się już kilka razy. Tym razem wiemy, że tego modelu nie zobaczymy wśród nowych premier. Nie zobaczymy też nowego iPada Air, który miałby mieć 12,9 cali lub jak plotkowano nawet 14 cali!

Wedle informacji, które uzyskała redakcja 9to5Mac, nieoczekiwana marcowa premiera zakłada prezentację nowej wersji systemu iOS 17.4 (która ma wnieść kilka fajnych dodatków) oraz dwóch nowych urządzeń z serii iPad Pro.

Oba urządzenia dysponować będą nowymi matrycami OLED, które są nie tylko lepsze, ale okazują się znacznie cieńsze. Z dużą dozą pewności można również mówić o tym, że w iPadach Pro zobaczymy najnowszy układ Apple M3, który podniesie wydajność wysoko ponad to, co oferuje konkurencja.

Najnowsze wieści podają też dokładne wymiary obu urządzeń. Warto tu zwrócić uwagę, że iPad Pro 12,9 zostanie zastąpiony przez wersję Pro 13.

  • Aktualny model iPad Pro 11  – 247,6 mm x 178,5 mm x 5,9 mm.
  • Nadchodzący iPad Pro 11 – 249,7 mm x 177,5 mm x 5,1 mm.
  • Aktualny model  Pad Pro 12,9 – 280,6 mm x 214,9 mm x 6,4 mm.
  • Nadchodzący iPad Pro 13 – 281,5 mm x 215,5 mm x 5,0 mm.

Zastosowanie wyświetlacza OLED w nowej generacji modelu Pro pozwala zmniejszyć grubość urządzenia. Dodatkowo będzie to sporym rozróżnieniem serii, która ma dystansować się od siebie, tak by klienci łatwiej mogli wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt.