Wydawałoby się, że w świecie nowości Apple rok już się skończył. Miesiąc temu odbyła się prezentacja nowego iPhone’a 15 oraz iPhone’a 15 Pro. To jednak najwyraźniej nie wszystko, co przygotował producent, na przełomie roku swoją premierę powinny premierę mieć nowe modele tabletów Apple iPad.

Mowa tu aż o 3 modelach oraz odświeżonej wersji Magic Keyboard. Niestety, przed końcem roku zobaczymy tylko jedno z urządzeń. Na resztę musimy jeszcze trochę poczekać. Mają się one pojawić już po nowym roku.

//dzisiaj na dailyweb

Ciekawostką jest też odświeżona klawiatura Magic Keyboard. Ta otrzyma niespotykany wcześniej dotąd w klawiaturach czujnik, który może przynieść całkiem nowe funkcje.

Nowy Apple iPad Mini 7 oraz Apple iPad 11. generacji

Chociaż iPad Mini 6 wył sporym odświeżeniem serii, wyjątkowo szybko się starzeje. Sam mam dwie sztuki w domu i po prostu go kocham, ale jest kilka rzeczy, które mi w nim przeszkadzają. Nie oczekuje modelu Mini w wersji Pro, ale chciałbym, by dysponował lepsze ekranem, głośnikami (by zamiast 2 było ich 4) oraz lepszym procesorem.

Zrzut ekranu 2021 09 14 o 19.12.59

To ostatnie może się niebawem spełnić. Nowy iPhone Mini 7 jest już przygotowywany i prawdopodobnie zadebiutuje jeszcze przed końcem roku. Wiemy, że Apple wykorzysta tu nowszy procesor, ale mowa raczej o Apple A16, a nie topowym A17 Pro. Tablet ma też mieć identyczną formę co poprzednik — to jednak całkiem mi się podoba.

W przypadku podstawowego iPada również czeka nas aktualizacja. W tym wypadku nie można mówić o konkretnych zmianach. Zdaniem analityków chodzi tu tylko o nowszy procesor (iPad 10. generacji dysponował prockiem A14 z iPhone’a 12).

Nowy Apple iPad Air oraz topowy Apple iPad Pro z M3

Tu możemy oczekiwać większych nowości. Apple iPad Air będzie sporym beneficjentem zmian. Prawie pewna jest wymiana procesora z obecnego Apple M1 na M2 lub nawet M3. Co więcej, mamy tu na co czekać, bo Apple romansuje tu z dwoma różnymi wariantami urządzenia! W praktyce oznacza to, że może nas czekać zupełnie nowy i odmieniony model iPada Air.

iPad Pro 2024 z ogromną pamięcią i ekranem OLED. Apple może dokonać historycznej zmiany

Ta sama zmiana czeka również apple iPad Pro. w tym wypadku jesteśmy jednak pewni, że Apple wymieni procesor M1 na nowy M3. Oba urządzenia trafią na rynek jednak już po nowym roku. Biorąc pod uwagę procesor M3, mowa tu raczej o drugim kwartale przyszłego roku.

Klawiatura Magic Keyboard

Apple zaprezentuje również nową klawiaturę dla Apple iPad. Tym razem nie będzie to coś w formie etui a urządzenie, które zbliży iPada formą do zwykłego laptopa. Klawiatura ma być wykonana z aluminium zamiast z tworzyw sztucznych jak dotychczas. Większy ma być również touchpad. W klawiaturze znajdzie się kilka dodatkowych modułów i czujników, jednym z nich ma być akcelerometr. Co wniesie on do funkcjonalności, jeszcze nie wiemy.