Apple wydało oficjalny update iOS 16.3 dla użytkowników zgodnych iPhone’ów. Uaktualnienie wprowadza nowe funkcje, ale łata też trzy poważne błędy tudzież wady oprogramowania.

Nie zawsze decyduję się pisać o pozornie niewielkich uaktualnieniach oprogramowania. Niemniej, z szesnastą odsłoną oprogramowania Apple nie jest za dobrze i użytkownicy „wyglądają” update’ów, które naprawiają wady i niedociągnięcia softu. W tej materii iOS 16.3 może okazać się nad wyraz przydatny, choć twórcy przygotowali dla nas także kilka przydatnych dodatków.

iOS 16

iOS 16.3 uratuje Twojego iPhone’a

Z pełną listą nowości i poprawek możecie zapoznać się, udając się do Ustawień i sekcji Uaktualnienia dostępnej w menu Ogólne. Tam też można pobrać najnowsze oprogramowanie. Nie będę powielał wszystkich informacji, gdyż mija się to z celem. Chcę za to zwrócić uwagę na kilka zmian, które wydają się najbardziej interesujące. Dodatkowo należy odnotować dwie ważne zmiany.

Przede wszystkim iOS 16.3 ma szansę poprawić nasze akumulatory, dla których poprzednie odsłony iO16 nie były zbyt łaskawe. Procent baterii leciał na łeb na szyję. To nie wszystko. Okazuje się, że ucierpiała także płynność. Animacje potrafiły przyciąć na ładowaniu się aplikacji. Pechowi użytkownicy mogli napotkać także na artefakty, np. nie do końca załadowaną klawiaturę. Trzeba pamiętać o tym, że nie dotyczyło to wszystkich. Ot, uczciwe stwierdzenie.

Jeśli chodzi o nowości. Apple udostępniło możliwość dodania fizycznych kluczy bezpieczeństwa, które stanowią silną formę uwierzytelniania dwuskładnikowego. Mamy także nową, zaawansowaną ochronę danych z iCloud. Alarmowe SOS zyskało opcję „Połącz po cichu”, czyli możliwość informowania służb bez efektów dźwiękowych i świetlnych. W niektórych sytuacjach taka dyskretna forma to wręcz konieczność. Apple, chcąc uhonorować historię i kulturę czarnoskórych twórców, wydało nową tapetę serii Jedność.

Pamiętajcie, aby przed przystąpieniem do procesu aktualizacji sprawdzić, czy posiadacie aktualną kopię bezpieczeństwa. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Smartfony zgodne z iOS 16.3

  • iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
  • iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
  • iPhone XS, iPhone XS Max
  • iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus
  • iPhone SE (2. generacji lub nowszy)

 

Apple planuje Home Hub – ultra taniego iPada do sterowania inteligentnym domem