O godzinie 16:00 oficjalnie zaprezentowano dodatek Elden Ring: Shadow of the Erdtree. Najwyraźniej studio From Software lubi robić niespodzianki.

Na samym wstępie chciałbym podkreślić to, że gra Elden Ring zadebiutowała dokładnie 25 lutego 2022 roku. Do szybkich obliczeń nie potrzeba geniusza matematycznego, który wyraźnie podkreśliłby prawie dwa lata czekania. Przez ten czas fani z całego świata pochłaniali każdą (nawet najmniejszą) plotkę na temat długo wyczekiwanego dodatku.

//dzisiaj na dailyweb

Szczerze? Wcale się im nie dziwię! Nowy soulslike od znanego i lubianego studia okazał się strzałem w dziesiątkę. Potrafię docenić także odwagę deweloperów, którzy postawili na wiele świeżych rozwiązań podczas projektowania swojego produktu. Doskonałym przykładami mogą być podróżowanie na wierzchowcu czy otwarty świat. Do tego trzeba dorzucić znaną już wszystkim mechanikę, tworzenie własnej postaci i fantastyczny świat do zwiedzania (o lore nie wspominając).

Elden Ring: Shadow of the Erdtree – czy dodatek sprosta podstawce?

Oficjalna prezentacja nowego dodatku odbyła się o godzinie 16:00 w formie transmisji na głównym kanale Bandai Namco. Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, bo przyciągnęło przed ekrany ponad 200 tysięcy i to jeszcze kilkanaście minut przed oficjalnym rozpoczęciem (potem było jeszcze więcej!). Nie będę mówił nawet o czacie, bo nie dało się tak naprawdę czegokolwiek przeczytać. Warte podkreślenia jest też to, że polscy widzowie mogli liczyć na rodzime napisy.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Krótka zapowiedź przedstawiła fantastyczne ujęcia, intrygujące lokacje czy imponujących przeciwników. Tak po prawdzie mówiąc, projekt oponentów wgniótł mnie w fotel. Pojawiły się też fantastyczne wstawki fabularne! A co ja będę Wam gadać, obejrzyjcie to cudo sami! Bardzo ważne jest to, że zagramy już 21 czerwca tego roku! Oczywiście zamówienia przedpremierowe składać można już w tej chwili (dorzucono bonusik). Do kupienia będzie też konkretna opcja dla bogaczy chociażby z figurką.

Przypominam także, że w planach jest mobilna wersja gry (takie przynajmniej chodzą pogłoski). Polecam serdecznie przeczytanie o ostatnich doniesieniach znanego serwisu, dzięki którym dowiedzieliśmy się o tym, że korporacja Tencent zatrudniła spory zespół do prac.