Gwiezdne Wojny to jedno z najbardziej, jeżeli nie najbardziej znane uniwersum na świecie. Nie dziwi więc nikogo, że ciągle producenci bombardują nas nowymi rzeczami związanymi z marką. Zabawki, seriale i filmy, czy komiksy pojawiają się w ilościach hurtowych, ale nie pominięto też branży gier. Trwają obecnie prace nad kilkoma tytułami umieszczonymi w świecie Star Wars, a jedną z nich jest Star Wars Eclipse.

Doczekamy się odpowiednika Detroit: Become Human w uniwersum Gwiezdnych Wojen?

Za Star Wars Eclipse odpowiedzialne jest dobrze znane fanom PlayStation studio Quantic Dream. Mają oni na swoim koncie hitowe Detroit: Become Human, polegające na eksploracji i podejmowaniu decyzji wpływających na dalsze losy bohaterów. Naturalnie więc gracze spodziewają się podobnej gry, lecz tym razem osadzonej w uniwersum należącym do Disneya.

Z pewnością dla wielu byłaby to nie lada gratka. Wspomniane Detroit zdecydowanie przypadło do gustu większości graczy, a fakt umieszczenia w nowej produkcji znanych postaci tylko dodałby całości wyjątkowego klimatu. Na razie nie mamy jednak żadnych informacji o rozgrywce Star Wars Eclipse.

Ubisoft tworzy grę Star Wars z otwartym światem

Gra nie została jeszcze zresztą oficjalnie ogłoszona. Dziennikarz Jeff Grub informuje, że Quantic Dream jest już przygotowane, by zapowiedzieć swoje najnowsze dzieło. Nie mamy, póki co pewności co do tytułu ani czasu akcji, jednak ze słów Gruba wynika, że wydarzenia przedstawione w Star Wars Eclipse będą miały miejsce około 200 lat przed akcją filmu Gwiezdne Wojny: Część I – Mroczne Widmo.

Dziennikarz dodał też, że zapowiedź powinniśmy zobaczyć jeszcze w tym roku kalendarzowym. Potencjalną datą jest 9 grudnia. Wtedy właśnie odbędzie się gala The Game Awards, na której możemy doczekać się prezentacji nowych gier. Sam Disney niedawno zasugerował, że więcej o nadchodzących produkcjach w świecie Gwiezdnych Wojen dowiemy się 14 grudnia. O tym, czy któraś z tych dat faktycznie przyniesie nam jakieś konkrety, przekonamy się naprawdę niedługo.