Sensacyjna wiadomość na rynku hostingowym. Popularny serwis hostingowy Zenbox.pl został sprzedany.

Wygląda na to, że kolejny hosting zasili portfolio naszego rodzimego potenta branżowego. Nowym właścicielem Zenbox będzie spółka H88, która należy z kolei do R22. Transakcja opiewała na niespełna 18 mln złotych.

W komunikacje prasowym prezes R22 informuje:

R E K L A M A

– Zenbox wyróżnia się pro-klienckim podejściem do prowadzenia biznesu oraz wysoką jakością obsługi klienta. Idealnie koresponduje to z wartościami marki cyber_Folks, która jest partnerem dla klientów i ich przewodnikiem w świecie online. Systematycznie umacniamy pozycję na rynku e-commerce. Jak cyber_Folks świadczymy usługi dla ponad 30 tys. sklepów internetowych w Polsce i ponad 10 tys. w Rumunii i Chorwacji. Jednocześnie rozwijamy portfolio usług dla sklepów internetowych i w zakresie cyfryzacji biznesu. Przejęcie Zenbox to kolejny krok zmierzający do wykorzystania potencjału tego rynku – uzasadnia Jakub Dwernicki, prezes R22.

Nowym prezesem zarządu Zenbox został Przemysław Siwek, który poinformował klientów Zenbox o zmianach i tym, jak ma wyglądać przyszłość marki Zenbox.

W zenbox.pl zawsze stawialiśmy na transparentność i tak będzie tym razem – pragnę przekazać, że zenbox zmienił właściciela. Dołączyliśmy do grupy H88 S.A. stanowiącą część notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych grupy R22. To może brzmieć zaskakująco ale spokojnie – już wyjaśniam co to oznacza dla Ciebie.

Pakiety i ceny usług – to wszystko zostaje tak, jak do tej pory. Zmiana właściciela nie powoduje żadnych zmian w Twojej umowie. Twój pakiet zachowuje ważność na warunkach, z jakich korzystasz z niego obecnie. Nie planujemy też żadnych gwałtownych zmian w ofercie, z której korzystasz. Tu wszystko zostaje tak, jak lubisz. Stroną Twojej umowy pozostaje ten sam podmiot, co do tej pory.

 

Jako nowy prezes Zenbox.pl tym mailem chciałem zarówno przekazać tę informację, jak i po prostu – przedstawić się Tobie. Nazywam się Przemek Siwek i z rynkiem hostingowym jestem związany od 20 lat. Od zawsze podziwiałem markę Zenbox i to dla mnie zaszczyt, że będę teraz nią kierował. Czuję odpowiedzialność, która wiąże się z tym stanowiskiem – wszak Zenbox to marka wyjątkowa!

 

Jednocześnie żegnam założyciela Zenboxa, Bartosza Gadzimskiego, który stworzył jego markę i styl działania. Całą ekipą trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Bartka w jego kolejnych zawodowych przedsięwzięciach.

Rozumiem, że jako klient powierzający nam swoje cenne zasoby – stronę, pocztę, zamówienia – możesz czuć odrobinę niepewności, co do tego, jak to dalej będzie. To naturalne, wszyscy czujemy się tak w obliczu zmian.

Dlatego zapewniam, że cała ekipa wsparcia oraz administratorzy zaangażowani w Twoją obsługę – zostają na miejscach, a dodatkowo zyskują wsparcie doświadczonych kolegów z grupy!

Mnisi, którzy obsługiwali Cię do tej pory – wciąż będą to robić. Firma to ludzie, to zaangażowanie w sprawne działanie usług i błyskawiczne reakcje, z których zawsze słynęliśmy. Nie tylko zostawiamy cały dotychczasowy zespół, ale wręcz wzmacniamy go nowymi kompetencjami i pomysłami.

Dodam, że DailyWeb.pl od lat działa na Zenboxie bez najmniejszej awarii. Osobiście bardzo sobie chwalę sposób, w  jaki działają „mnisi” z Zenbox i jak responsywni są w kontekście wsparcia. Mam cichą nadzieję, że w tej materii nic się nie zmieni. Nowy właściciel dokonał doskonałej inwestycji i oczywiście ogromne gratulacje dla Bartosza Gadzimskiego.

Zenbox zasili portfolio H88, które składa się z takich marek jak m.in.: Domeny.pl, Cyber Folks, Kei, Superhost, Ogicom.