Jeśli jesteś czytelnikiem DailyWeb od jego początku, to pewnie wiesz, że nasze korzenie sięgają tematów webdeveloperki. Tym bardziej się cieszymy, że na naszych łamach gościmy dhosting.pl i możemy Wam przybliżyć nowy, rewolucyjny moduł kooperacji.

Pewnie byłeś już w takiej sytuacji, narysujmy ją jednak od nowa. Jesteś webdevem i jesteś w tym świetny. Właśnie dopinasz projekt i myślisz już tylko o tym, żeby przekazać go klientowi. Robiłeś to dziesiątki, albo nawet setki razy. Coraz częściej myślisz jednak, że tracisz na to zbyt dużo czasu i uwagi, a przecież można by to uprościć. Brzmi znajomo?

Załoga dhosting.pl ma rozwiązanie! W panelu dodano nowy moduł kooperacji, który uprości tworzenie kont dla klientów, ich zarządzanie czy zbycie lub oddelegowanie. Na dodatek będzie można na tym zarobić, korzystając z prowizji w zautomatyzowanym Programie Partnerskim. Zaciekawiłem Cię? Daj mi jeszcze kilka minut, a zobaczysz, jak genialne jest to rozwiązanie!

Kooperacja z dhosting.pl

Nie ma innego wyjścia, musieliście słyszeć o dhosting.pl w końcu ta firma działa na rynku już od 15 lat! Przez ten czas udało się pozyskać ponad 40 000 klientów z Polski i spoza jej granic (po jako jedna z niewielu albo nawet jedyna działa oficjalnie na rynku międzynarodowym). Klientami firmy są chociażby Polska Policja, Alior Bank, Chip.pl, Android.com.pl, czy też Lexus i Uniwersytet Jagieloński w Krakowie. Również nasi konkurenci korzystają z dhosting.pl — ale, którzy to już musicie sami sprawdzić ;) .

Firma w ciągu ostatnich dwóch lat znacznie powiększyła załogę, zdobywając kolejnych specjalistów również w Dziale Rozwoju. Jest też w topie, największych i najlepszych graczy na rynku hostingowym w naszym kraju. Przygotowujemy dla Was kilka artykułów, które przybliżą dhosting.pl i jego ofertę naszym czytelnikom.

Możliwości kooperacji w panelu dhosting.pl

Jak wspomniałem na wstępie, są sytuacje, które skłaniają nas do przemyśleń. W tym wypadku chodzi o przekazanie usługi i zarządzanie dziesiątkami lub nawet setkami innych. W dhosting.pl nie tylko dostrzega się realne potrzeby, ale również znajduje się na nie konkretne rozwiązania. Tak była z Elastyczny Web Hostingiem, który sporo zmienił w podejściu do klienta, tak jest i teraz w module kooperacji. Czym on jest dokładnie najlepiej pokazać na przykładzie funkcji, które oferuje to rozwiązanie.

dhosting.pl
Moduł kooperacji w dPanel.

Tworzenie nowych kont z poziomu dPanelu

Od teraz zakładanie nowego konta hostingowego swojemu klientowi będzie możliwe bezpośrednio w tytułowym module. Maksymalnie upraszcza to sprawę, jest proste i wymaga minimum informacji. W zasadzie w trakcie jego tworzenia wymagane jest utworzenie loginu oraz hasła. Wszelkie inne dane jak imie i nazwisko, adres czy numer telefonu pobierane są automatycznie z naszego konta.

hosting
Prosty sposób na założenia klienta w module Kooperacja.

Darmowy hosting na 30 dni i prowizja za opłacenia

Po stworzeniu konta klienta, które jest procesem szybkim i automatycznym, zostaje ono aktywowane na 30 dni. To czas, w którym będzie można domknąć projekt, omawiając go z klientem, wprowadzając potrzebne zmiany czy też po prostu go przenieść. Klient nie będzie musiał martwić się w tym czasie opłatami za konto hostingowe.

Po 30 dniach lub szybciej, gdy nastąpi zamknięcie projektu i jego rozliczenie można będzie otrzymać prowizje z tytułu opłacenia usługi przez klienta dhosting.pl. Co ciekawe ani klienta, ani my nie musimy podawać żadnych kodów rabatowych, klikać w żadne reflinki, polegać na ciasteczkach ani też rejestrować się w zawiłych programach. Prowizja zostanie naliczona z automatu dzięki automatycznym mechanizmom modułu kooperacji.

Ważne jest jednak, żeby e-mail, Pesel/NIP różniły się od tych zawartych w danych naszego konta. To wydaje się jednak całkiem oczywiste.

Dodatkowe informacje o kontach Twoich klientów

W panelu Kooperacja znalazło się też kilka danych statystycznych i informacyjnych. Są to między innymi dane adresowe konta klienta, termin jego ważności, dane o ostatnim logowaniu, liczba oraz rodzaj aktywnych usług,  oraz zakres uprawnień do konta.

dhosting
Podstawowe dane statystyczne i informacje o kontach.

Aby łatwiej wizualnie rozpoznać konta, umożliwiono też posługiwanie się Gravatarami (oczywiście jeśli ktoś dodał go do podanego adresu e-mail). Aby zminimalizować możliwość pomylenia konta, dodano tu też dobrze widoczną belkę, która informuje, na którym z kont aktywnie dokonujemy zmian. To prosta, ale ważna informacja!

dhosting
Widok aktywnego konta.

Przekazywanie kont utworzonych w module kooperacja

Oczywiście każdy chce szybko i w prosty sposób przekazać usługę i dostęp do niej oraz pożegnać zlecenie. Tutaj dhosting.pl również należą się kudosy, głównie za maksymalne uproszczenie tego procesu.

kooperacja przekazywanie konta 2

Cały proces ma formę zaproszenia. W module kooperacja, w opcji przekazania podaje się adres e-mail właściciela strony. Dostanie on wiadomość z zaproszeniem do przejęcia konta i usługi. Gdy je zaakceptuje, będzie musiał jedynie ustawić nowe hasło, podać swoje dane firmowe oraz w razie potrzeby zaktualizować nasze uprawnienia do jego konta.

Następnym krokiem będzie już tylko opłacenie usługi na 12 miesięcy. Co wykona klient, własnym sumptem na własne dane. Bajecznie proste!

Prostota i wygoda obsługi

Nie miałem możliwości kontaktu a osobami, które stworzyły to narzędzie. Jestem jednak przekonany, że tworzyły go, jak gdyby robiły to dla siebie. Prostota i wysoka funkcjonalność  stwarza wrażenie, że ludzie z dhosting.pl wiedzą jak wygląda freelance i zęby na nim zjedli. Przyglądając się modułowi kooperacji z dPanelu można odnieść wrażenie, że jest maksymalnie prosty, ale również maksymalnie funkcjonalny.

Nacisk na dopracowane i unikalne funkcje to już cecha rozpoznawalna dhosting.pl. Firma na tym jednak nie kończy. Kooperacja jako moduł, ciągle jest ulepszana. Firma zachęca też, do przekazywania wszelkich uwag — których im więcej, tym lepiej — to nie marketing, one naprawdę mają wpływ na realny wygląd usługi i dostosowywanie jej to potrzeb każdego z nas. Więc

Jeszcze więcej zalet

Moduł kooperacji to nowo udostępniona funkcjonalność, którą uważam za rewolucyjną. To coś, jest odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby świata webdev. To jednak tylko jedna z wielu innych zalet, które oferuje dhosting.pl. Parametry usług mają spore zasoby już w ramach podstawowego pakietu, ich zapotrzebowanie jest skalowane, więc pozwala spać spokojnie. Tak samo zresztą jak jego rozliczanie, które rozlicza się godzinowo jedynie za te z wykorzystanych zasobów. To znacznie lepsze rozwiązanie od dedykowanych serwerów  czy też VPSów. Dochodzi do tego maksymalne bezpieczeństwo, jeden z najwyższych uptimów spośród konkurencji, świetne ceny oraz naprawdę porządny i zaangażowany support.

Klienci dhosting to w głównej mierze konwertyci, którzy zrezygnowali z usług u innych operatorów i dostawców. To też przeszło 1000 migracji stron WWW miesięcznie. Możecie mi nie wierzyć, ale te takie liczby robią wrażenie. Zwłaszcza w naszym kraju, który jest jednym z wiodących rynków usług sieciowo-hostingowych w Europie. Nic dziwnego, że dhosting.pl jest wymieniany w każdym artykule, o najlepszych hostingach!