Masz mniej niż 18 lat? Musisz pogodzić się z tym, że z aplikacji TikTok będziesz mógł korzystać tylko 60 minut dziennie. ByteDance wprowadza nowość, którą pokochają rodzice i znienawidzą nastolatki.

Każdy fan Spidermana pamięta słowa „Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”. Cytat ten, jak nigdy oddaje to, co dzieje się aktualnie na TikToku. Aplikacja przeżywa rozkwit i mimo problemów z rządami kilku państw, usługa idzie do przodu niczym burza. Młodzież dosłownie oszalała na jej punkcie. Pokłosiem takiego stanu rzeczy jest to, że dzieciaki (dorośli również) spędzają przed ekranami smartfonów zbyt wiele czasu. TikTok dostrzega problem i chce z nim walczyć, nawet kosztem swojej popularności – szanuję takie decyzje.

TikTok 2

TikTok tylko przez 60 minut dziennie – nowy limit dla nastolatków

Podoba mi się istota funkcji cyfrowej równowagi. Gdyby nie to, że pracuję w sieci, robię internety i moje obowiązki oznaczają konieczność aktywnego uczestnictwa we wszystkim, co tu się dzieje, chętnie zaserwowałbym sobie elektroniczny detox. Dobrze, może nie odstawiłbym do końca elektroniki i dostępu do sieci, ale chętnie bym ją ograniczył. To dobre dla psychiki i odpoczynku, o czym przekonałem się kilkukrotnie podczas wypadu w miejsca, w których zasięg sieci komórkowej był rzadkością. Jeśli ograniczenie jest dobre dla 37-latka, tym bardziej będzie dobre dla osób poniżej 18. roku życia.

TikTok 3

Zdajemy sobie sprawę, że nastolatki zazwyczaj wymagają dodatkowego wsparcia, gdy zaczynają samodzielnie odkrywać świat online i bierzemy pod uwagę ich wyjątkowe potrzeby rozwojowe. Podejmując decyzję, jak długo pozwolić najmłodszym użytkownikom korzystać na co dzień z TikToka, bazowaliśmy na aktualnych badaniach akademickich, a dodatkowo współpracowaliśmy z ekspertami z Digital Wellness Lab w Boston Children’s Hospital.
Piotr Żaczko, Manager Komunikacji TikToka w Europie Środkowej

Padła poważna decyzja. W ciągu najbliższych tygodni, na kontach osób poniżej 18. roku życia pojawi się automatyczny, dzienny limit czasu spędzonego w aplikacji. Młodzież będzie mogła korzystać z TikToka jedynie przez 60 minut każdego dnia. Dodatkowo, usługodawca będzie przesyłać cotygodniowe zestawienia czasu spędzonego w aplikacji. Sprytne, ale czy ma to szansę powodzenia? To pokaże czas.

Sprzedaż na żywo w social media ostatecznie umarła