Moje zainteresowanie smart home pojawiło się wraz z przeprowadzką do nowego mieszkania. Od początku szukałem rozwiązania idealnego, które byłoby elastyczne i otwarte na rozwój technologii. Pomysłów było wiele, ale ostatecznie stanęło na systemie działającym w ZigBee. Technologia dość stara, ale alternatywy nie było. Do czasu, bo lada chwila odpalony zostanie polski projekt.

Mowa o LuON. Niepozornie nazwany przyniesie jednak dużo dobrego, a już na pewno – przewietrzy zakurzone technologie wykorzystywane w smarthome, a dokładniej w HomeKit od Apple. Za projetem stoi trójka specjalistów z Polski, którzy zjedli zęby na instalacjach inteligetnego domu. Postanowili swoje doświadczenie przełożyć na biznes, który powinien zrewolucjonizować postrzeganie smarthome.

R E K L A M A

LuON – smart home na nowo

Wiele na temat projektu na razie nie wiemy, ale z zapowiedzi twórców wynika, że może to być przełom, bo LuON dostarczy nam rozwiązania takie, które nie są możliwe (technicznie) do zrealizowania przy pomocy znanych nam do tej pory technologii.

Od początku 2019 roku wykonaliśmy kilkadziesiąt projektów i profesjonalnych wdrożeń systemów HomeKit w domach i mieszkaniach na terenie całej Polski. Niemal od samego początku powstania systemu Apple HomeKit aktywnie uczestniczymy w promowaniu jego zalet. Napisaliśmy dziesiątki artykułów, prowadziliśmy własny podcast, a w tym roku zaczęliśmy cykl szkoleń HomeKit i tworzenia zaawansowanych automatyzacji. Od 2017 roku opracowujemy własne rozwiązania i urządzenia kompatybilne z Apple HomeKit, które do tej pory służyły nam wyłącznie do wewnętrznych testów. Na bazie tych doświadczeń, od ponad roku intensywnie pracujemy nad systemem, który zaprezentujemy 31 marca 2022 roku.

-czytamy w informacji, jaką dostaliśmy od założycieli.

Za projektem stoją: Dawid Olczak, Jaromir Kopp, Emil Borusławski.

luon banner

Do końca marca pozostało jeszcze trochę czasu, ale rozmach i ambitne plany pokazują, że panowie naprawdę szykują coś konkretnego, co może podbić nie tylko nasz rodzimy rynek, ale i skutecznie wejść na zachód.

Kolejnym słabym ogniwem są producenci urządzeń, którzy w większości wspierają wyłącznie charakterystyki podstawowe, gdyż nie biorą pod uwagę współczesnych funkcjonalności systemów smart home. Naszym głównym zarzutem wobec aktualnie produkowanych rozwiązań jest brak innowacyjności, wizjonerstwa, a w wielu przypadkach wątpliwa stabilność działania oraz brak oferty dla profesjonalistów. Dlatego zaprojektowaliśmy system kompatybilny z Apple HomeKit, a w przyszłości Matter, którego nie stworzył jeszcze nikt na świecie. Możemy Cię zapewnić, że innowacyjność i możliwości wszystkich dotychczas oferowanych rozwiązań kończą się tam, gdzie firma LuON rozpoczyna swoją działalność.

-czytamy dalej.

Pozostaje nam czekać do wiosny, a ja już sie zastanawiam, czy rozbudowywać swój system inteligetnego domu o kolejne rozwiązania w systemie ZigBee, czy też uzbroić się w cierpliwość i zobaczyć, co LuOn zaprezentuje.


Posłuchaj nas!