Kolejne doniesienia z targów CES 2024 w Las Vegas. Sharp rozszerza swój segment kina domowego, prezentując nowe urządzenia z dźwiękiem przestrzennym 3D, które obsługują Dolby Atmos.

Podczas targów CES w San Francisco debiutuje wiele sprzętu. Mimo że rozpoczęły się one dopiero dziś, na DailyWebie znajdziesz już kilkanaście artykułów na temat urządzeń, które zostały zaprezentowane za oceanem. A przed nami jeszcze kolejne nowości.

//dzisiaj na dailyweb

Sharp Consumer Electronics jest firmą kojarzoną bardzo często z telewizorami, co jest dosyć niesprawiedliwe, bo ma znacznie szerszą ofertę, poczynając od elektrycznych hulajnóg i rowerów (czytaliście już o rebrandingu rozładowanych?), kończąc na małym sprzęcie AGD i audio. Nad nowościami z tej ostatniej linii pochylimy się właśnie dzisiaj.

SHARP przedstawia: nowe serie telewizorów, audio, małych AGD oraz jeden fajny e-rower [IFA 2023]

Sharp prezentuje nową linię audio z bezprzewodową technologią Aquos Wireless Surround oraz Dolby Atmos

Sharp rozszerza swój segment kina domowego, prezentując nowe urządzenia z dźwiękiem przestrzennym 3D obsługujące Dolby Atmos. Oprócz kompaktowego i przystępnego cenowo soundbara HT-SB700 2.0.2 Sharp prezentuje swoje pierwsze produkty (głośniki surround HT-AWS2001 i bezprzewodowy subwoofer HT-AWS0101) z innowacyjną technologią AQUOS Wireless Surround. Umożliwia ona podłączenie głośników bezpośrednio do kompatybilnych telewizorów Sharp.

Soundbar HT-SB700 2.0.2
Soundbar HT-SB700 2.0.2

Soundbar HT-SB700 2.0.2 to najbardziej kompaktowy i przystępny cenowo soundbar Dolby Atmos firmy Sharp. Został opracowany z myślą o małych i średnich pomieszczeniach mieszkalnych. Imponuje minimalistycznym wzornictwem i szerokością zaledwie 52 cm! Pomimo dyskretnych rozmiarów oferuje bezkompromisowe wrażenia audio. Pionowe głośniki zapewniają imponujący dźwięk przestrzenny 3D, dzięki czemu jesteś w samym centrum akcji. I to niezależnie od tego, czy oglądasz ulubiony serial, czy grasz na konsoli.

Bezprzewodowe tylne głośniki surround HT-AWS2001
Bezprzewodowe tylne głośniki surround HT-AWS2001
Bezprzewodowy płaski subwoofer HT-AWS0101
Bezprzewodowy płaski subwoofer HT-AWS0101

Bezprzewodowe, tylne głośniki surround HT-AWS2001 są pierwszym produktem firmy Sharp wyposażonym w nową technologię AQUOS Wireless Surround, która bezprzewodowo przesyła wielokanałowy dźwięk (w tym Dolby Atmos) z kompatybilnego telewizora Sharp do głośników Sharp AQUOS Wireless Surround. Dzięki tylnym głośnikom surround HT-AWS2001 nowe telewizory Sharp z serii FQ można przekształcić z 2.0-kanałowego systemu Dolby Atmos w 4.0-kanałowy system surround. Bezprzewodowy, płaski subwoofer HT-AWS0101 dodaje dodatkową dawkę basu, jeszcze bardziej zwiększając wrażenia kinowe.

– Wprowadzając na rynek innowacyjny system dźwięku AQUOS Wireless Surround, Sharp oferuje swoim klientom bezprzewodowy system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos o doskonałym stosunku ceny do jakości. Jego ogromną zaletą jest bezprzewodowy płaski subwoofer HT-AWS0101, który można postawić pionowo lub położyć, aby zmieścił się pod meblami – to świetna funkcja oszczędzająca miejsce – Matt Sienko, dyrektor ds. produktów audio w firmie Sharp.

Głośniki od Sharpa – z dźwiękiem przestrzennym 3D i obsługą Dolby Atmos – prezentują się naprawdę ciekawie. Soundbar Sharp HT-SB700 będzie dostępny od kwietnia w zalecanej cenie detalicznej 1 199 zł. Tylne głośniki surround HT-AWS2001 i bezprzewodowy subwoofer HT-AWS0101 będą dostępne od marca w zalecanej cenie detalicznej odpowiednio 1 499 i 999 zł.