Xiaomi zaskakuje kolejnym produktem! Ostatnio opisywaliśmy czajnik z funkcją redukcji szumu, teraz przyglądamy się kolejnemu dosyć użytecznemu urządzeniu. Poznajcie grawer Xiaomi Mijia laser engraving machine.

Nazwa maszyny jest kiepska, fakt. Dodatkowo trudno o rzetelne informacje, które powiedziałyby coś więcej na jej temat. Można powiedzieć, że urządzenie jest podobne do opisywanego przez nas jakiś czas temu Lasera Pecker’a. Podobnie jak było w jego przypadku, nie potrzeba specjalistycznej wiedzy i umiejętności do cieszenia się z własnego grawerunku.

//dzisiaj na dailyweb

Warto zaznaczyć, że bohater tekstu będzie bardzo tanią maszyną do grawerowania, na którą pozwoli sobie więcej osób.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Xiaomi Mijia laser engraving machine

Można śmiało powiedzieć, że LaserPecker zrewolucjonizował branżę, wprowadzając małą i prostą maszynę do grawerowania, która nie wyróżniała się na tle konkurencji. Hit kampanii społecznościowej umożliwił rozwój firmy. Obecnie oferuje ona kilka produktów. Niestety cena za określony model (od 3000 do 5000 zł) jest jednak dla wielu nie do przeskoczenia.

Wiele firm zdecydowało się oferować podobny (a nawet skopiowany jeden do jednego) sprzęt, ale zdecydowanie taniej. Niestety jakość często pozostawia wiele do życzenia. Dla wielu to jednak jedyna możliwość na zdobycie takiego urządzenia.

Xiaomi Mijia laser engraving machine

Wiele osób używa tego sprzętu w branży kreatywnej lub przemyśle. Niedługo drukarki 3D, małe frezarki, plotery i grawerki staną się w domu równie użyteczne co akumulatorowa wkrętarka czy kątówka.

Oficjalna lista smartfonów Xiaomi mających otrzymać aktualizację do HyperOS

Nic więc dziwnego, że Xiaomi, które coraz pewniej wchodzi na rynek elektronarzędzi, chce otrzymać własny kawałek tortu. Xiaomi Mijia laser engraving machine ma nieco długą i mało chwytliwą nazwę. To jednak pełnoprawne urządzenie do grawerowania małych przedmiotów.

Shut up and take my money! #1 Czyli przegląd najciekawszych gadżetów na Kicksterterze

Charakteryzuje się laserem od Sharpa o mocy 3 W i długością wiązki 450 nm. Pozwala to na grawerowanie określonych materiałów, takich jak jak papier, skóra, płótno, drewno, plastik oraz niezbyt wymagających. Laser charakteryzuje się plamką o rozmiarze 0,25 mm. To pięciokrotnie więcej niż w przypadku urządzeń LaserPecker. Co oczywiste, nie pozwoli to na tak dokładne i szczegółowe możliwości.

Przewagą jest tu jednak cena. Xiaomi Mijia laser engraving machine kosztować będzie jedynie 195 dolarów (około 775 zł). Przedsprzedaż realizowana jest za sprawą platformy Youpin. Rozpocznie się ona już 20 grudnia (środa). Po 27 grudnia urządzenia powinno być dostępne poza terenem Chin.