Redmi Pad SE to nowy tablet w portfolio firmy Xiaomi. Jeszcze  niedawno pisaliśmy o premierze Pada 6, a już kolejne urządzenie pojawiło się na rynku. Jednak te – zdecydowanie różni się od poprzednika.

Redmi Pad SE jest – przede wszystkim – o wiele tańszy niż Pad 6. Zaznaczę to na samym początku. To urządzenie budżetowe, które nie kosztuje 1799 złotych, a jedyne 899 złotych, a jeśli zdecydujcie się na zakup do 17 września, to wtedy zapłacicie jeszcze mniej. To szansa na zdobycie nowego sprzętu Xiaomi za 699 zł!

//dzisiaj na dailyweb

Dobra cena to oczywiście nie żaden wyznacznik standardu. Pamiętam czasy odtwarzaczy DVD firmy Manta, które działały dokładnie tyle, na ile obejmowała gwarancja, czyli jeden rok. Tutaj nie mam wątpliwości, że podziała dłużej, bo Xiaomi ma już całkiem niezłą renomę na rynku. Sprawdźmy jednak, co takiego w sobie kryje Redmi Pad SE – za niecały tysiąc złotych.

Redmi Pad SE to nowy tablet od Xiaomi, ale zdecydowanie tańszy niż Pad 6

Redmi Pad SE
Redmi Pad SE to dużo tańsza opcja niż Pad 6

Nowy tablet Redmi Pad SE wyposażony jest w 11-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FHD+, jeden z najlepszych w swojej klasie. Proporcje ekranu 16:10 sprawiają, że większość formatów multimedialnych, takich jak filmy, gry i zdjęcia, będą wyglądać naturalnie i wciągająco. Współczynnik kontrastu ekranu wynosi 1500:1, więc jakość detali obrazu, zarówno w najciemniejszych, jak i najjaśniejszych warunkach pozostaje na wysokim poziomie.

Szczytowa jasność wyświetlacza to 400 nitów, co umożliwia komfortowe oglądanie treści nawet w jasnym świetle dziennym. Redmi Pad SE jest w stanie wyświetlić szeroką gamę 16,7 miliona kolorów, obejmującą większość barw widzialnych dla ludzkiego oka. Dzięki częstotliwości odświeżania ekranu do 90 Hz – Redmi Pad SE zapewnia płynne wyświetlanie animacji interfejsu oraz obrazu w grach. Użytkownicy mają możliwość ręcznego przełączania między 60 Hz lub 90 Hz, co może pomóc w  optymalnej efektywności energetycznej, czyli dłuższego czasu pracy baterii.

Redmi Pad SE jest już dostępny na rynku w cenie 899 złotych

Redmi Pad SE

W tablecie możemy włączyć tryb czytania 3.0, który oferuje dwie opcje – Classic i Paper, przydatne do komfortowego korzystania z e-booków. Co więcej, Redmi Pad SE ma wyświetlacz LCD zgodny z normą TÜV Rheinland Flicker Free. Wykorzystuje tak zwane przyciemnianie DC, aby skutecznie wyeliminować zarówno widoczne, jak i niewidoczne migotanie w zakresie od 0 do 3000 Hz. Ekran tabletu redukuje ilość emitowanego niebieskiego światła, aby zapobiegać nadmiernemu zmęczeniu wzroku (standard TÜV Rheinland Low Blue Light). Jeśli chodzi o dźwięk – Redmi Pad SE jest wyposażony w cztery głośniki zgodne z technologią Dolby Atmos ® i dźwięk Hi-Res Audio, co zapewnia doskonałą jakość muzyki i efektów w filmach.

Xiaomi Pad 6 od dziś w Polsce! Byliśmy na „smacznym” evencie i znamy wszystkie szczegóły

Tablet Redmi Pad SE ma elegancką, jednolitą konstrukcję unibody, wykonaną ze stopu aluminium, co czyni jego obudowę zarówno trwałą, jak i lekką. Samo urządzenia wygodnie leży w dłoni – waży zaledwie 478 g. Design natomiast nawiązuje do popularnej serii smartfonów Redmi Note 12. Ponadto urządzenie jest wyposażone w 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 680 na silniku Qualcomm Adreno. Tryb foto będzie możliwy dzięki obiektywowi tylnemu 8 MP i przedniemu 4 MP.  W środku znajdziemy Akumulator 8000 mAh, który możemy ładować z mocą do 10 W.

Redmi Pad SE
Specyfikacja techniczna Redmi Pad SE

Redmi Pad SE to tablet biznesowy, na którym obejrzysz film w całkiem niezłej jakości dźwięku

Redmi Pad SE w Polsce jest dostępny w konfiguracji pamięci 4 GB + 128 GB – w cenie 899 zł oraz w dwóch kolorach obudowy: Graphite Gray oraz Mint Green. Tablet docelowo pojawi się w ofercie na stronach mi.com/pl/, mi-store.pl, mi-home.pl oraz mimarkt.pl, a także u partnerów: Komputronik, MediaExpert, Media Markt, RTV Euro AGD, TechWish i X-Kom.