O tym, że Xiaomi coś kombinuje z systemem dla swoich smartfonów, już wiedzieliśmy. Wiedzieliśmy też, że pożegnamy wkrótce MIUI, które utrzymywało się na rynku przez kilkanaście lat. Xaiomi ma w planach coś dużego, problem w tym, że niechętnie dzieli się informacjami i każe nam czekać .

Xiaomi strzeże swoich tajemnic i nie puszcza pary z ust. Już w przyszłym miesiącu zadebiutować w Chinach ma nowy flagowiec Xiaomi 14 Pro. To właśnie on przyniesie zmiany w systemie, które tak skrzętnie ukrywano.

//dzisiaj na dailyweb

Plotki co prawda potwierdziły zmiany w systemie, ale całkowicie pomyliły się odnośnie nazewnictwa. Pojawiają się głosy, że może ono różnić się między modelami, a nawet regionami, w których oferowany będzie sprzęt.

Nie Xiaomi MIUI a Xiaomi HyperOS

Xaiomi MIUI w sierpniu tego roku świętowało swoje 13 urodziny. Pamiętam, że wszyscy uwielbialiśmy tę nakładkę na system Android. Była szybka, nie miała (na początku) bloatweare’u i dawała w tamtych czasach ogromne możliwości. Była tak rewelacyjna, że użytkownicy innych urządzeń (w tym ja) chcieli mieć ją na swoich smartfonach produkowanych przez inne firmy. Wkrótce taka możliwość się pojawiła, nawet Xiaomi samo w tym pomagało. Niestety od jakiegoś czasu mam wrażenie, że producent odpuścił starania. Xiaomi MIUI nie jest już czymś, co potrafi przyćmić produkty konkurencji. Czasami nawet bywało gorsze. Nic dziwnego, że firma postanowiła to zmienić.

Xiaomi
Xiaomi 13T

Niedawno Marcin przyniósł świeże ploteczki na temat Xiaomi i nowego systemu, który będzie oferowany. Plotki mówiły o całkowicie nowym systemie. To wskazywałoby na wykorzystanie Android Open Source Project lub stworzenie całkiem nowej nakładki. Zdradzono wtedy, że system miał nazywać się MiOS.

Teraz wiadomo jednak, że to nie do końca prawda. Lei Jun (założyciel i szef Xiaomi) wrzucił na swojego X (dawniej Twitter) nazwę nowego systemu, to Xiaomi HiperOS! Rodzi to sporo pytań. Sam szef Xiaomi ich również nie rozwiewa, a na pytanie komentującego, który zapytał, czy to zmiana na rynku międzynarodowym, Lei Jun kazał wyczekiwać kolejnych wieści.

Xiaomi 14 Pro z łącznością satelitarną? Toż to może być tytan specyfikacji

W dalszych komentarzach pojawiły się głosy, że Xiaomi HyperOS ma ograniczyć się jedynie do topowych produktów jak właśnie Xiaomi 14 Pro, na który czekamy. Może się też okazać, że nowy system będzie dystrybuowany tylko na niektórych rynkach.

Xiaomi Hyper OS

Niewątpliwie użytkowników Androida czekają ciekawe wieści. Sam jestem ciekawy, jak bardzo zmieni się oblicze urządzeń chińskiego producenta.