W bazie Google Play Console pojawiła się specyfikacja techniczna Xiaomi 12T Pro. Nadchodzący smartfon wydaje się nieprzyzwoicie podobny do jednego z modeli Redmi.

Jednym z nowszych smartfonów submarki Xiaomi jest flagowy Redmi K50 Ultra. Przyglądając się specyfikacji technicznej nadchodzącego Xiaomi 12T Pro, możemy dostrzec liczne podobieństwa. Niektórzy powiedzą wręcz, że 12T Pro to przebrandowane Redmi i nie będzie to specjalnie niepoprawnym stwierdzeniem. Niemniej, sam sprzęt zapowiada się nad wyraz interesująco, bowiem w specyfikacji zawarto kilka elementów, które mogą przyciągnąć do rzeczonego modeli sporą liczbę klientów. Kluczowym podzespołem będzie z pewnością sensor Samsung ISOCELL HP1 z matrycą o rozdzielczości 200 MP. Brzmi świetnie, ale mając liczne doświadczenia z kłopotliwym oprogramowaniem sprzętu Xiaomi, nie jestem przekonany, czy firmie uda się wycisnąć z jednostki maksimum możliwości. Jak sądzę, niebawem będę miał okazję przekonać się o tym naocznie. Tymczasem zabieram was na mały przegląd danych technicznych odnoszących się do modelu.

Xiaomi 12T Pro
Xiaomi 11T Pro / fot. Xiaomi

Specyfikacja techniczna Xiaomi 12T Pro zapowiada się miodnie

Nieco ponad tydzień temu w sieci pojawiło się zdjęcie rzekomo przedstawiające moduł fotograficzny smartfona Xiaomi 12T Pro. Dało się na nim dostrzec oznaczenie 200 MP, które odnosi się do głównego modułu aparatu na pleckach. Dziś, mamy niemalże potwierdzenie tegoż elementu. Ten rekordowy setup jest dostępny także w Redmi K50 Ultra, natomiast urządzenie to nie jest dostępne na rynkach innych niż Chiny. W Europie, w tym w Polsce, pojawi się za to jego odpowiednik – Xiaomi 12T Pro.

R E K L A M A

Model, który zagościł to Google Play Console oferuje najnowszy, sztandarowy chipset Qulacomm Snapdragon 8+ Gen 1, 12 GB RAM oraz ekran o rozdzielczości QHD+, czyli 1220 x 2712 pikseli. Nieoficjalnie wiemy, że może być to 6,67-calowy OLED z odświeżaniem częstotliwością 144 Hz. Powiedzmy sobie jasno – to topowy setup, który zadowoli zdecydowaną większość użytkowników, nawet tych bardziej wymagających

Xiaomi 12T Pro

Bazując na wcześniejszych doniesieniach, możemy spodziewać się dodatkowego 8 MP aparatu do zdjęć ultraszerokokątnych, 2 MP jednostki makro oraz akumulatora o pojemności 5000 mAh. Co ważne, baterię będziemy mogli ładować z mocą 120 W. Nie należę do fanów szybkiego ładowania, natomiast zdaję sobie sprawę, że w pewnych warunkach to istotne udogodnienie. Lwią część mojej pracy wykonuję w domowym zaciszu, a na wyjazdy na spotkania, konferencje czy wydarzenia branżowe zawsze zabieram przynajmniej jeden powerbank. Osobiście bardziej cenię sobie długie życie akumulatora i nieszczególnie przekonują mnie zapewnienia producentów o znikomym wpływie szybkiego ładowania na degradację ogniw.

Bezpośredni poprzednik Xiaomi 12T Pro zawierał w zestawię szybką ładowarkę o mocy 120 W i choć nikt nie mówi tego wprost, możemy spodziewać się takowego akcesorium również w nadchodzącym modelu. Kiedy należy spodziewać się debiutu 12T Pro w Europie? Typuję, iż premiera odbędzie się pod koniec września lub najpóźniej na początku października.

Smartfon Xiaomi 12S Ultra w naszych rękach: pierwsze wrażenia