Jesteśmy świeżo po premierze smartfona realme 10, który trafił do nas do testów. Będziemy przyglądać się jego działaniu, a tymczasem zapoznajcie się z najważniejszymi informacjami o sprzęcie.

Realme 10 to niedroga konstrukcja, za którą przyjdzie nam zapłacić 1299 zł, natomiast jeśli zdecydujemy się na zakup dziś do godziny 15:00, możemy skorzystać z promocji flash sale, w której sprzęt oferowany jest za 1199 zł, czyli 100 zł taniej. To niewielka kwota, za którą otrzymujemy relatywnie atrakcyjny sprzęt. Nie jest to w sumie żadnym zaskoczeniem, gdyż podobnie wyglądała sytuacja w przypadku poprzedników. Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy do szczegółów.

realme 10

realme 10: solidna specyfikacja techniczna i atrakcyjny wygląd smartfona mogą zwiastować sukces rynkowy

Spora grupa klientów szuka smartfonów w kwocie 1000-1500 zł. Urządzenia realme bardzo często idealnie wpasowują się w tej segmnet. Nie inaczej jest z realme 10. Telefon pracuje pod kontrolą nowego chipsetu tajwańskiego producenta – MediaTek Helio G99. Nie jest to demon wydajności, ale obstawiam, że bez zająknięcia wykona większość stawianych przed nim zadań. Mowa także o grach mobilnych, co zweryfikujemy podczas testów. Procesor wspierany jest 8 GB LPDDR4X RAM oraz dodatkowymi 8 GB dynamic RAM. Druga z pamięci to przestrzeń wydzielona z 128 GB USF 2.2. Bateria o pojemności 5000 mAh przy takiej konfiguracji powinna z powodzenie wystarczyć na dłuższy dzień intensywnego użytkowania.

R E K L A M A

Setup fotograficzny składa się z 50 MP aparatu głównego ze światłem f/1.8, 16 MP ultraszerokiego kąta f/2.45 oraz dodatkowej portretówki (do zdjęć czarno-białych) z matrycą o rozdzielczości 2 MP. Producent chwali się obecnością trybów Street Photography 2.0 oraz Peak and Zoom. Drugi z ficzerów pozwala ręcznie kontrolować strefy ostrości oraz przybliżać i oddalać zdjęcia. Obraz wyświetlimy na 6,4-calowym panelu AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli, który odświeża obraz z częstotliwością 90 Hz. Za biometrię odpowiada sensor linii papilarnych umieszczony w przycisku zasilania. Z najważniejszych informacji należy podkreślić obecność technologii Bluetooth 5.3, WiFi ac oraz złącz USB-C i Jack 3,5 mm. Nad sprawną pracą całości czuwa Android 12 z autorską nakładką realme UI 3.0.

GC Connect: Green Cell poratuje mnie hubem USB-C z ładowaniem Power Delivery mocą 85 W