Rekrutacja do naszych serwisów: DailyWeb.pl i Rozładowani trwa w najlepsze, nawet z dużymi sukcesami, ale szukamy więcej osób takich jak my: pasjonatów, ludzi oddychających światem technologii, bez znaczenia, w jakiej jest ona postaci. Dołączysz do nas?

W naszej 8-letniej historii to już kolejna rekrutacja, która różni się od tych, ogłaszanych jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim da się zauważyć pewien trend, w który przede wszystkim wskazuje, że brakuje specjalistów, nawet w naszej branży. To żadna tajemnica, bo od lat mamy do czynienia na rynku z wypełnieniem wakatów. Dotyka to nawet nas, gdzie na część stanowisk nie szukamy osób z ogromnym doświadczeniem, ale takich, które mają w sobie chociaż trochę pasji i chęci. Niemniej sukcesów nie brakuje od ostatniego ogłoszenia, bo udało nam się znaleźć, kogo szukaliśmy. Przede wszystkim największym sukcesem tej rekrutacji jest znalezienie nowego redaktora prowadzącego.

Rekrutujemy do DailyWeb

Marcin Karbowiak to persona, która z pewnością nie jest anonimowa w świecie polskiego mobile. Marcin swoje wieloletnie doświadczenie zdobywał, chociażby w takich serwisach jak PurePC czy gsmManiak, tworząc i wydając content nie tylko związany ze światem smartfonów. Na DailyWeb jego rola będzie szersza, bo będzie pełnił rolę redaktora prowadzącego i wydawcym w jednym. W dużym skrócie będzie odpowiedzialny za część contentową DailyWeb. Będzie decydował o strategii serwisu, poruszanej tematyce, a także oczywiście o formie i kształcie. Ogromnie cieszę się na tę współpracę, bo jestem przekonany, że nie jest nam nic tak potrzebne, jak właśnie świeże spojrzenie na nasz serwis. – Mamy nowego redaktora prowadzącego

Marcin się wdraża, układamy na osi czasu pierwsze pomysły, a o wszystkim będziemy oczywiście Was informować. Kilka zmian być może już udawało Wam się zaobserwować.

TLDR; szukamy pasjonatów!

Głowy pełne pomysłów, plany ambitne, ale potrzeba nam więcej osób zaangażowanych w prace z nami. Chcemy mocno postawić na rozwój profesjonalny naszej redakcji, by powstały oficjalne etatowe struktury (co dotychczas nie było aż takim priorytetem), ale musimy nabrać nieco rozpędu. To w praktyce będzie działo się dwutorowo. Walczymy z Google i contentem, by Google patrzyło na nas bardziej łaskawym okiem i by wrócił do nas ruch sprzed dwóch lat (okolice 1mln per miesiąc), a z drugiej szukamy ludzi, którzy chcą dołączyć do tej wyprawy.

Dlatego dalej szukamy osób, które chcą, umieją, ba, nawet sprawia im przyjemność pisanie treści w ulubionym techowym obszarze. Jeśli lubicie, co robicie, to nie przepracujecie jednego dnia. Dlatego szukamy takich jak my: pasjonatów. Pewnie na początku dużo Wam finansowo nie będziemy mogli zaproponować, wręcz symbolicznie, ale przy współpracach komercyjnych będzie można sobie odbić. Kieszonkowe na pewno będzie :)

Nie chce brzmieć tutaj jak ktoś, kto szuka darmowej siły roboczej, bo nie licząc jednego etatu, cała nasza redakcja dokładnie w ten sposób działa od przeszło 8 lat. Każdy ma swoje obowiązki zawodowe na co dzień i łączy to z pasją tworzenia na DailyWeb. Przeżyliśmy razem sporo i mam nadzieje, że czeka nas jeszcze więcej przygód, z tą różnicą, że będziemy chcieli systematycznie zatrudniać naszych redaktorów na etaty. By to się stało, musimy najpierw nieco wywrócić to, co robimy i jak to robimy.

Jeśli chcecie nam towarzyszyć w tej przygodzie, być jej częścią, to gorąco Was zapraszamy do zgłoszeń. Mamy kilka osób, które aktualnie sprawdzamy podczas okresu próbnego, ale dalej mamy 3-5 wolnych miejsc w naszym zespole. Szukamy pasjonatów do DailyWeb jak i Rozładowanych (technicznie to ten sam zespół), którzy chcą dostarczać krótsze teksty codziennie lub nieco dłuższe w trybie tygodniowym. Nie wymagamy doświadczenia, ale minimum zainteresowania i tego, by pisanie nie powodowało Waszej frustracji, wbrew przeciwnie, dużej dawki przyjemności, a całej reszty Was nauczymy. Chcesz spróbować? Zapraszamy mocno.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na naszej stronie rekrutacyjnej: dailyweb.pl/rekrutacja