Rekrutacja do naszych serwisów: DailyWeb.pl i Rozładowani trwa w najlepsze, nawet z dużymi sukcesami, ale szukamy więcej osób takich jak my: pasjonatów, ludzi oddychających światem technologii, bez znaczenia, w jakiej jest ona postaci. Dołączysz do nas?

W naszej 8-letniej historii to już kolejna rekrutacja, która różni się od tych, ogłaszanych jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim da się zauważyć pewien trend, w który przede wszystkim wskazuje, że brakuje specjalistów, nawet w naszej branży. To żadna tajemnica, bo od lat mamy do czynienia na rynku z wypełnieniem wakatów. Dotyka to nawet nas, gdzie na część stanowisk nie szukamy osób z ogromnym doświadczeniem, ale takich, które mają w sobie chociaż trochę pasji i chęci. Niemniej sukcesów nie brakuje od ostatniego ogłoszenia, bo udało nam się znaleźć, kogo szukaliśmy. Przede wszystkim największym sukcesem tej rekrutacji jest znalezienie nowego redaktora prowadzącego.

R E K L A M A

Rekrutujemy do DailyWeb

Marcin Karbowiak to persona, która z pewnością nie jest anonimowa w świecie polskiego mobile. Marcin swoje wieloletnie doświadczenie zdobywał, chociażby w takich serwisach jak PurePC czy gsmManiak, tworząc i wydając content nie tylko związany ze światem smartfonów. Na DailyWeb jego rola będzie szersza, bo będzie pełnił rolę redaktora prowadzącego i wydawcym w jednym. W dużym skrócie będzie odpowiedzialny za część contentową DailyWeb. Będzie decydował o strategii serwisu, poruszanej tematyce, a także oczywiście o formie i kształcie. Ogromnie cieszę się na tę współpracę, bo jestem przekonany, że nie jest nam nic tak potrzebne, jak właśnie świeże spojrzenie na nasz serwis. – Mamy nowego redaktora prowadzącego

Marcin się wdraża, układamy na osi czasu pierwsze pomysły, a o wszystkim będziemy oczywiście Was informować. Kilka zmian być może już udawało Wam się zaobserwować.

TLDR; szukamy pasjonatów!

Głowy pełne pomysłów, plany ambitne, ale potrzeba nam więcej osób zaangażowanych w prace z nami. Chcemy mocno postawić na rozwój profesjonalny naszej redakcji, by powstały oficjalne etatowe struktury (co dotychczas nie było aż takim priorytetem), ale musimy nabrać nieco rozpędu. To w praktyce będzie działo się dwutorowo. Walczymy z Google i contentem, by Google patrzyło na nas bardziej łaskawym okiem i by wrócił do nas ruch sprzed dwóch lat (okolice 1mln per miesiąc), a z drugiej szukamy ludzi, którzy chcą dołączyć do tej wyprawy.

Dlatego dalej szukamy osób, które chcą, umieją, ba, nawet sprawia im przyjemność pisanie treści w ulubionym techowym obszarze. Jeśli lubicie, co robicie, to nie przepracujecie jednego dnia. Dlatego szukamy takich jak my: pasjonatów. Pewnie na początku dużo Wam finansowo nie będziemy mogli zaproponować, wręcz symbolicznie, ale przy współpracach komercyjnych będzie można sobie odbić. Kieszonkowe na pewno będzie :)

Nie chce brzmieć tutaj jak ktoś, kto szuka darmowej siły roboczej, bo nie licząc jednego etatu, cała nasza redakcja dokładnie w ten sposób działa od przeszło 8 lat. Każdy ma swoje obowiązki zawodowe na co dzień i łączy to z pasją tworzenia na DailyWeb. Przeżyliśmy razem sporo i mam nadzieje, że czeka nas jeszcze więcej przygód, z tą różnicą, że będziemy chcieli systematycznie zatrudniać naszych redaktorów na etaty. By to się stało, musimy najpierw nieco wywrócić to, co robimy i jak to robimy.

Jeśli chcecie nam towarzyszyć w tej przygodzie, być jej częścią, to gorąco Was zapraszamy do zgłoszeń. Mamy kilka osób, które aktualnie sprawdzamy podczas okresu próbnego, ale dalej mamy 3-5 wolnych miejsc w naszym zespole. Szukamy pasjonatów do DailyWeb jak i Rozładowanych (technicznie to ten sam zespół), którzy chcą dostarczać krótsze teksty codziennie lub nieco dłuższe w trybie tygodniowym. Nie wymagamy doświadczenia, ale minimum zainteresowania i tego, by pisanie nie powodowało Waszej frustracji, wbrew przeciwnie, dużej dawki przyjemności, a całej reszty Was nauczymy. Chcesz spróbować? Zapraszamy mocno.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na naszej stronie rekrutacyjnej: dailyweb.pl/rekrutacja