Warszawianka to pierwszy oryginalny,  polski serial od SkyShowtime. Platforma streamingowa właśnie opublikowała dokładną datę premiery oraz oficjalny plakat.

Warszawianka to nowy projekt Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka z Borysem Szycem w roli głównej. Będzie opowiadał o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego warszawskiego playboya. Główny bohater z jednej strony to nieodpowiedzialny imprezowicz, uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Z drugiej strony mężczyzna ukrywa jednak udrękę i nienawiść do samego siebie, ograniczany przez rodziców (Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski) i zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go ukształtowały. Platforma SkyShowtime opublikowała ostatnio pierwsze zdjęcia, czas na plakat oraz informacje na temat daty premiery.

Grafiki w tekscie 1200x1000 6

Warszawianka od SkyShowtime zadebiutuje w czerwcu 2023 roku

Warszawianka zadebiutuje na SkyShowtime dokładnie 19 czerwca 2023 roku. Produkcja będzie się składać z jedenastu 40-minutowych odcinków. Nie mogę się doczekać, bo cenię sobie aktorstwo Borysa Szyca, a sam projekt, zrealizowany na podstawie powieści Jakuba Żulczyka wygląda na intrygujący. Pozostaje czekać na zwiastun!

Warszawianka początkowo miała mieć premierę na HBO MAX, ale niestety przyszedł Pan David Zaslav i zepsuł wszystkim zabawę – w szczególności produkcjom europejskim. Zlikwidował wszystkie oddziały z tej części świata, jednocześnie pozbawiając widzów możliwości oglądania, a również pozbawiając efektu wyczekiwania na pewne nowe tytuły i sezony. Na szczęście na rynek wszedł SkyShowtime, zapewniając dom 21 serialom, w tym Warszawiance!

Warszawianka

Warszawianka to pierwszy polski serial oryginalny SkyShowtime. Projekt został wcześniej porzucony przez HBO

Warszawianka to pierwszy polski serial od SkyShowtime. Wyreżyserowany został przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W rolę głównego bohatera serialu wcielił się Borys Szyc. W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a producentem liniowym Andrzej Besztak.

Loki i Echo z datami premier na Disney+. Oba seriale zobaczymy jeszcze w 2023 roku!