Loki z 2. sezonem oraz nowość: Echo, czyli dwa wyczekiwane seriale Marvela zadebiutują na platformie Disney+ jeszcze w tym roku! Znamy konkretne daty.

Loki to 6-odcinkowy serial Disney+, który miał swoją premierę 9 czerwca 2021 roku. Spotkał się raczej z pozytywnym odbiorem wśród widzów i krytyków, więc nic dziwnego, że wszyscy wyczekiwali (w tym ja) informacji o dacie premiery 2. sezonu. Minęło już wystarczająco dużo czasu, aby fani poznali dalsze przygody Boga psot i oszustw. Z drugiej strony cieszy mnie nowa polityka Disneya, który zmienia model dystrybucyjny i ogranicza liczbę premier rocznie. Niestety ich ostatnie produkcje pozostawiają wiele do życzenia, a pamiętam ile radości i emocji było podczas oglądania WandaVision czy właśnie Lokiego. Może więcej czasu na realizację oznacza polepszenie formy?

Loki

Loki z 2. sezonem z premierą w październiku 2023 roku

Loki z 2. sezonem zadebiutuje na platformie Disney+ dokładnie 6 października 2023 roku i będzie składał się – podobnie jak pierwsza odsłona – z 6 odcinków. W kontynuacji ponownie zobaczymy w tytułowej roli Toma Hiddlestona oraz Owena Wilsona i Sophię Di Martino. Do obsady dołączył również Ke Huy Quan, nagrodzony Oscarem i znany z filmu Wszystko, wszędzie, naraz. Pytanie tylko co z postacią Kanga Zdobywycy – bardzo istotnej postaci dla obecnej fazy MCU?

Niestety, ale Jonathan Majors, który wciela się w rolę antagonisty, ma spore problemy. Został oskarżony o napaść na kobietę podczas domowej kłótni i właśnie toczy się w sądzie postępowanie w jego sprawie. Postać Kanga pojawiła się w finale 1. sezonu serialu Loki oraz w filmie Ant-Man i Osa: Kwantomania. To dopiero początek jego długiej drogi i wszystkie obecne produkcje są budowane pod jego postać, która sporo namiesza w uniwersum. Miał się pojawić w 2. sezonie Lokiego i nie do końca wiadomo, jak dużo czasu ekranowego by zajął, ale nie zmienia to faktu, że jeśli zostanie ogłoszony winnym, to Marvel ma spory problem. Oczywiście, patrząc na motyw multiwersum, twórcy gładko wprowadzą innego aktora, ale będzie potrzebny recast.

Loki

Echo – spin-off Hawkeye’a pojawi się w listopadzie 2023 roku z pełnym 1. sezonem

Poza Lokim, Disney+ ogłosił również datę premiery nowego serialu – Echo. Zadebiutuje on 29 listopada 2023 roku. W przeciwieństwie do Lokiego i reszty seriali ze stajni Disney+ i Marvela zostanie opublikowany nie jeden odcinek, a od razu cały sezon. Echo to spin-off bohaterki, którą poznaliśmy w Hawkeye’u. Poznamy dalsze losy tytułowej postaci, a ponownie wcieli się w nią Alaqua Cox.

The Bear nadciąga z pełnym zwiastunem 2. sezonu! Wiemy, kiedy pojawi się na Disney+