Warszawianka od SkyShowtime już niebawem zadebiutuje na platformie. Otrzymaliśmy właśnie oficjalny zwiastun i garść plakatów z bohaterami serialu.

Warszawianka to nowy projekt Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka z Borysem Szycem w roli głównej. Będzie opowiadał o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego warszawskiego playboya. Główny bohater z jednej strony to nieodpowiedzialny imprezowicz, uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Z drugiej strony mężczyzna ukrywa jednak udrękę i nienawiść do samego siebie, ograniczany przez rodziców (Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski) i zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go ukształtowały. SkyShowtime opublikował oficjalny zwiastun oraz plakaty z sylwetkami bohaterów.

Warszawianka

Warszawianka z oficjalnym zwiastunem!

Warszawianka na pewno dowiezie pod kątem aktorstwa. Borys Szyc to świetny aktor, który po fali fatalnych produkcji na czele z Kac Wawa i Dżej dżej wrócił na dobre tory. Znany z Wojny polsko-ruskiej, Symetrii czy Oficera tym razem wcieli się w rolę czterdziestoletniego playboya Franka Czułkowskiego. „Czuły” to typ niepokorny, ale również postać bardzo złożona. Z jednej strony – romantyk, z drugiej – imprezowicz, którego balangi słychać na ostatnim pietrze Pałacu Kultury i Nauki. Zwiastun zapowiada, że będzie się działo całkiem sporo w życiu naszego bohatera!

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

W ostatniej aktualizacji – Skyshowtime podaje dodatkowe informacje na temat innych bohaterów i serwuje galerię osobliwości w postaci plakatów. Rodzice Franka Czułkowskiego (zagrani przez Krystynę Jandę i Jerzego Skolimowskiego) mają burzliwe relacje zarówno z synem, jak i między sobą. Elka (Maja Pankiewicz) to najlepsza przyjaciółka Czułego, która towarzyszy mu we wszystkich życiowych wzlotach i upadkach. Sanczo (Piotr Polak) to kompan, z którym Franek często bez pamięci zatraca się w Warszawie. Gryzelda (Marianna Zydek) jest sercem Warszawskiej – miejsca na mapie stolicy, które należy do Czułego i gdzie bawią się najciekawsze postaci miasta. Dzięki Zośce (Zofia Wichłacz) twórczość Czułego i Warszawa znów nabierają kolorów, a on łapie życiową równowagę. Nina (Milena Goździela) to ukochana córka Czułego, która jako jedyna potrafi sprowadzić go na ziemię. Przy niej Franek czuje jednocześnie szczęście i dręczące go poczucie winy.

Warszawianka startuje 19 czerwca 2023 roku na platformie SkyShowtime

Warszawianka debiutuje 19 czerwca 2023 roku. Tego dnia zostaną udostępnione dwa pierwsze odcinki, a kolejne – co tydzień, w poniedziałek. Produkcja będzie się składać z jedenastu 40-minutowych odcinków. Warszawianka początkowo miała mieć premierę na HBO MAX, ale niestety przyszedł Pan David Zaslav i zepsuł wszystkim zabawę – w szczególności produkcjom europejskim. Zlikwidował wszystkie oddziały z tej części świata, jednocześnie pozbawiając widzów możliwości oglądania, a również pozbawiając efektu wyczekiwania na pewne nowe tytuły i sezony. Na szczęście na rynek wszedł SkyShowtime, zapewniając dom 21 serialom, w tym Warszawiance!

Warszawianka to pierwszy polski serial od SkyShowtime. Wyreżyserowany został przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W rolę głównego bohatera serialu wcielił się Borys Szyc. W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a producentem liniowym Andrzej Besztak.

Fejk news czy prawda? O manipulacji informacjami opowie dokument Vodylli