Do wygrania w kosmicznej loterii Virgin Galactic były miejsca na pokładzie statku kosmicznego na lot w kosmos. Wczoraj Branson prowadził jedną ze swoich konferencji i postanowił ogłosić pierwszych zwycięzców konkursu.

Okazuje się, że w loterii zwyciężyła Keisha S. z Antigui, która prosiła o zachowanie w tajemnicy swojego pełnego nazwiska. Wraz ze zwyciężczynią w kosmos poleci jej córka. Sam konkurs jest oczywiście charytatywny, jak to Branson ma w zwyczaju.

Virgin Galatic ogłasza zwycięzców, którzy polecą w kosmos

Aby wziąć udział w loterii wystarczyło wpłacić 10 dolarów. Kwota ta trafiła na cele charytatywne, a zwycięzcom konkursu Richard Branson funduje udział w kosmicznym locie. Jak podaje firma wpłynęło ponad kilkaset tysięcy zgłoszeń od pragnących kosmicznej przygody. Podczas akcji udało się zebrać ponad 1,5 miliona dolarów. Zwyciężczynią jest Keisha S., studiująca astrofizykę. Jak widać bilet w kosmos nie trafi zatem do laika.

Zawsze kochałem latanie i fascynowałam się kosmosem, a to jest dla mnie spełnienie marzeń. To dla mnie wiele znaczy, że dzielę się tym doświadczeniem z moją córką i mam nadzieję, że razem możemy zainspirować kolejne pokolenie do podążania za swoimi marzeniami.

– powiedziała zwyciężczyni w komunikacie prasowym.

Na razie nie znamy konkretnej daty lotu, ale powinno się to wydarzyć w 2022 roku, jeśli nic niespodziewanego się nie stanie. Branson zapowiedział, że niebawem ruszą kolejne loterie, a ogłoszenie zwycięzcy ma tylko zachęcić kolejne osoby do udziału w konkursach.

Virgin Galactic to prywatna firma kosmiczna, która w te wakacje zorganizowała już swój pierwszy lot w kosmos. Na pokładzie znalazł się oczywiście Richard Branson a także zwycięzca licytacji i kilka innych osób. Firma należy do trzech gigantów kosmicznych, którym udało się w tym roku odbyć lot w kosmos. Pozostałe to SpaceX, a także Blue Origin.