Każdemu fanomi serii Start Trek nie trzeba specjalnie przedstawiać Williama Shatnera. Aktor, który wcielał się w postać kapitana Kirka już w najbliższą środę, 13 października będzie miał okazję w realu zobaczyć to, co przez wiele lat odgrywał w studiach filmowych.

Właśnie w najbliższą środę Blue Origin wyśle swoją rakietę z aktorem na pokładzie. Nie będzie on oczywiście sam na pokładzie, bo razem z nim polecą: pracownik Blue Origin Audrey Powers, dr Chris Boshuizen, a także jeden z założycieli Medidata, Glen de Vries. Misja jest typowo turystyczna.

Kolejna misja turystyczna Blue Origin

Oczywiście cały start i lot będzie można śledzić na żywo w internecie podczas transmisji. Start odbędzie się z bazy w zachodzniej części Teksasu. Misja nosi naswę NS-18, a pierwotnie miała wystartować już jutro, we wtorek. Niestety prognozy pogody zmusiły Blue Origin do zmiany swoich planów.

William Shatner sporo naoglądał się kosmosu w trakcie kręcenia Star Treka, jednak teraz będzie miał okazję zobaczyć wszystko na żywo. Aktor nie ukrywa ekscytacji, czym podzielił się w wypowiedzi dla Blue Origin:

Planuję wyglądać przez okno z nosem przyciśniętym do szyby.

Ten lot będzie już drugim lotem Blue Origin, który jest typowym lotem turystycznym. W pierwszym z nich w lipcu tego roku, sam właściciel i założyciel Blue Origin, Jeff Bezos miał okazję znaleźć się na pokładzie statku.

Start Blue Origin z Williamem Shatnerem

Misja wystartuje o godzinie 15:30 czasu polskiego, w środę 13 października 2021. Transmisja z wydarzenia rozpocznie się półtorej godziny wcześniej, wtedy też będą wyjaśniane wszelkie nowinki technologiczne, a także szczegóły dotyczące misji. Transmisja będzie dostępna na oficjalnym kanale Blue Origin w serwisie YouTube.

Misja NS-18 jest kolejną już misja prywatną po starcie Bransona w lipcu tego roku. Właściciel Virgin Galatcic, Branson poleciał na wysokość 86 km, co nie dla wszystkich jest granicą kosmosu. Bezos natomiast osiągnął 100 km wysokości, co jest niezaprzeczalną granicą kosmosu. W połowie września natomiast odbył się start misji Inspiration4 od SpaceX. To również misja prywatna, jednak trwała ona 3 dni, a na pokładzie znalazł się sposor wyprawy Jared Isaacman, a także jego ekipa: Sian Proctor, Chris Sembroski i Hayley Arceneaux.

Właściciel SpaceX, Elon Musk w przeciwieństwie do swoich konkurentów nie planuje na razie startów osobiście.


Posłuchaj nas!