Podwyżki dopadły także użytkowników serwisu Allegro. Od 1 listopada wzrosną ceny usług związanych z dostawą zamówionych towarów. Dotyczy to zarówno InPostu, DPD, jak i programu Allegro One.

Stało się, Allegro zapowiedziało zmiany w kwotach widocznych w cenniku dostaw. Wszyscy zapłacimy więcej, ale można tego uniknąć. Podwyżki nie dotyczą bowiem Allegro Smart! Wzrost nie jest może spektakularny, ale osoby zamawiajace częściej, mogą odczuć go na własnej skórze. Tym bardziej, warto rozważyć subskrypcję usług Smart! Nie będę jednak Was do niej namawiał, mimo że sam korzystam z rzeczonego rozwiązania. Zamiast tego, podsumujemy podwyżki z podziałem na konkretne warianty dostawy.

Allegro

Cennik dostaw Allegro w górę. Jest szansa na to, żeby się przed nimi uchronić

Zacznijmy od dostaw realizowanych w ramach Allegro, a następnie przejdziemy gładko do usług dodatkowych dla InPost. Na pierwszy ogień idzie One Box – dostawa jutro. Tutaj cena wzrosła z 7,99 zł do 8,99 zł, natomiast One Box – dostawa dzisiaj skoczyła również o 1 zł i wynosi teraz 11,99 zł. Allego One Punkt podrożało o 50 groszy i kosztuje aktualnie 8,99 zł (wcześniej 8,49 zł). Dostało się także usłudze Odbiór w Punkcie DPD Pickup (9,99 zł zamiast 8,99 zł. Mamy tu więc podwyżki na poziomie 50 gr oraz 1 zł.

R E K L A M A

Podwyżki dotyczą także cennika usług dodatkowych InPost. Niestety w tym przypadku nie chroni nas już Allegro Smart! Z pełnymi zmianami możecie zapoznać się na stronie wsparcia usługodawcy. Ja przytoczę tylko ich część, aby dać pogląd na to, że „tanio już było”. Pominę przy tym skromne podwyżki na poziomie niższym niż złotówka. Tym samym, za przesyłkę ponadgabarytową II zapłacimy 273,72 zł, a nie 246 zł, a cena pierwszego zdarzenia związanego z obsługą Przesyłki uciążliwej (spowodowane zabronioną zawartością lub jej wadliwym opakowaniem) będzie kosztować 135,5 zł zamiast 121,77 zł. Podwyżki, choć skromne, dotkną także usług, takich jak: weryfikacja wagi i wymiarów przesyłki, pobranie oraz ubezpieczenie przesyłki do 10 000 i 20 000 zł.

Podwyżki nie dotkną kont firmowych (z obojętnym planem). Czyżby w ten sposób usługodawca zamierzał sugerować przejdzie na jeden z płatnych wariantów przeznaczonych dla przedsiębiorców? Na to wygląda.