Ultrahuman Ring Air wyprzedza rywali. Tej funkcji nie ma żaden konkurent.
Wywodzący się z Indii producent elektroniki segmentu wearables zaskoczył właśnie rynek wprowadzając przełomową funkcję w inteligentnej obrączce Ring Air.

Ultrahuman opublikował właśnie informację, że jego flagowy produkt będzie oferował funkcję wykrywał migotanie przedsionków (AFib). Trzeba przy tej okazji podkreślić, że firma uzyskała oficjalną akceptację amerykańskiej agencji ds. żywności i leków (FDA), co sprawia, że pomiary prezentowane przez urządzenie należy uznać za wiarygodne.
Ultrahuman zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurentów, których na rynku inteligentnych obrączek wciąż przybywa. Tydzień temu, do stawki dołączył Samsung, pierwszy z gigantów elektroniki użytkowej, prezentując podczas konferencji Unpacked Galaxy Ring.
Ultrahuman Ring Air uruchamia platformę PowerPlugs
Funkcja wykrywania migotania przedsionków to rozwiązanie, które ma wypromować działającą na zasadzie sklepu z aplikacjami platformę o nazwie PowerPlugs. Dane, dostępne w ramach tego specyficznego App Store pochodzą głównie z inteligentnej obrączki, ale nie tylko, bowiem firma ma w swojej ofercie także inne produkty oraz usługi. Przykładowo M1 CGM ma formę naklejanego na skórę plastra ze specjalnie zaprojektowaną igłą oraz sensorem NFC, który łączy się z aplikacją na smartfonie i pozwala na bieżąco monitorować poziom glukozy. Urządzenie śledzi także temperaturę i szereg innych czynników, które składają się na wyliczany przez program wskaźnik Metabolic Score. Ultrahuman zajmuje się także badaniami krwi, które wykonywane są przez partnerów firmy w domach użytkowników (usługa działa w Indiach). Wyniki analizowane są przez dedykowane oprogramowanie, które tworzy dla każdego użytkownika spersonalizowaną roadmapę zawierającą zalecane aktywności mające na celu poprawę stanu zdrowia.
Inteligenta obrączka jest obecnie sprzedawana bez dodatkowej subskrypcji i zgodnie z zapowiedziami marki, z miesiąca na miesiąc będzie oferowała coraz więcej możliwości. Już teraz Ring Air bardzo dokładnie monitoruje rytm dobowy użytkownika. Muszę przyznać, że Ultrahuman wpadł na całkiem ciekawy pomysł. Pierścień zbiera dane na temat ekspozycji na naturalne światło i codziennej aktywności, a oprogramowanie ma informacje o wadze użytkownika, typie skóry czy wzroście. Dodając do tego prognozę pogody zawierającą poziom promieniowania UV w danym miejscu, aplikacja wylicza ilość witaminy D, jaką powinien przyjąć użytkownik, aby zachować jej optymalny poziom w organizmie. Ciekawostką jest także „Okno kofeinowe”, czyli sugerowany przez oprogramowanie moment dnia, w którym z punktu widzenia mierzonych parametrów życiowych (i historii tych odczytów) najkorzystniej będzie wypić filiżankę kawy. Przy okazji premiery platformy Powerplugs, Mohit Kumar, założyciel i dyrektor generalny Ultrahuman, powiedział:
Jeśli chodzi o zdrowie, jeden uniwersalny rozmiar nie pasuje do wszystkich. Właśnie dlatego stworzyliśmy PowerPlugs, aby ludzie mogli wybrać to, co jest najważniejsze dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia. W ciągu najbliższych kilku lat można spodziewać się tysięcy aplikacji zbudowanych w oparciu o kompleksową platformę danych zdrowotnych Ultrahuman. Biorąc pod uwagę nasz najbardziej wszechstronny stos danych markerów zdrowia z Ultrahuman Ring, M1 CGM, Ultrahuman Home i innych, istnieje nieskończona możliwość budowania głębokich doświadczeń w ciągu najbliższych kilku lat. Zasadniczo Ultrahuman Ring będzie stawał się coraz lepszy po zakupie.
Algorytmy Ring Air ułatwiają także monitorowanie cyklu menstruacyjnego oraz ciąży. Producent deklaruje, że oprogramowanie obrączki dostarcza wartościowych porad dotyczących odżywania, poziomów aktywności oraz wskaźników zdrowotnych, które są kluczowe w tym okresie.
Zakup pierścienia wiąże się z wydatkiem 379 euro, wysyłka do Polski kosztuje dodatkowo 11 euro. Urządzenie waży od 2,4 do 3.6 grama w zależności od wybranego rozmiaru, jego zewnętrza część wykonana jest z tytanu, natomiast od strony skóry zdecydowano się na hipoalergiczną żywicę epoksydową. Ring Air współpracuje zarówno z iPhone’ami jak i smartfonami z Androidem łącząc się przez z nimi przez Bluetooth. Bateria o pojemności 24 mAh ma wystarczyć na nawet 6 dni nieprzerwanej pracy.
W ciągu ostatnich kilku tygodni obserwujemy wzmożoną aktywność producentów inteligentnych obrączek. Firmy technologiczne zdają się dostrzegać w tych produktach olbrzymi potencjał. Widać także, że marki takie jak Ultrahuman czy Ōura skupiają się głównej mierze na funkcjach zdrowotnych, przez co sprzęt typu smart ring nie jest (póki co) przedstawiany jako alternatywa dla smartwatcha. Mimo to uważam, że na przestrzeni kolejnych kilku lat inteligentne obrączki staną się na tyle funkcjonalne, że zdołają zastąpić smartwatche. Myślę, że tylko kwestią czasu jest pojawienie się pierścienia oferującego obsługę powiadomień, a chwilę później pierwszego modelu z eSIM.