TikTok ogłosił nowe zasady pod względem weryfikacji treści na platformie. Ma być jeszcze bezpieczniej dla najmłodszych, a co za tym idzie, będzie coraz więcej restrykcji i ograniczeń. W świetle toczącej się w tle debaty przed amerykańskim Kongresem, o przyszłości aplikacji, to zapewne dobry sygnał.

Niezwykle delikatna granica dzieli wolność słowa od szerzenia fałszywych lub szkodliwych informacji. Cieszy fakt, że moderatorzy TikToka doskonale zdają sobie z tego sprawę. 

TikTok

TikTok podnosi standardy moderacji i słusznie

Jak deklarują pracownicy i twórcy TikToka, najnowsza aktualizacja jest jedną z największych zmian, w historii działania platformy. Ma na celu wyłapywanie fałszywych informacji, ochronę najmłodszych i podnoszenie standardów bezpieczeństwa w obrębie aplikacji.

Zapowiadane zmiany dotyczą:

  • weryfikacji materiałów zamieszczanych przez sztuczną inteligencję
  • aktualizacji zasad związanych z szerzeniem mowy nienawiści
  • szczegółowych wytycznych działań moderatorów związanych z tematami społeczno-politycznymi

Trzeba przyznać, że TikTok zmierza powoli w dobrą stronę, a kolejne imponujące zmiany mają dotyczyć bezpieczeństwa i swobody twórczej. Jednocześnie platforma zobowiązuje się do oznaczania i etykietowania treści wrażliwych czy nieodpowiednich dla osób niepełnoletnich. Największym wyzwaniem zapewne nadal pozostanie kwestia weryfikacji wieku.

Poczucie bezpieczeństwa w wirtualnym świecie jest kluczowe dla rozwijania wyobraźni i pobudzania kreatywności. TikTok kontynuuje prace nad budowaniem bezpiecznej, inkluzywnej i autentycznej przestrzeni, w której użytkownicy z całego świata mogą tworzyć, odkrywać i nawiązywać znajomości. Biuro prasowe TikToka

Nowe filary bezpieczeństwa

TikTok podkreśla, że opiera swoje zasady działania na poszanowaniu różnic i oferowaniu przestrzeni dla każdego twórcy czy użytkownika. Zgodnie z nową polityką aplikacji, moderatorzy będą jeszcze restrykcyjnej weryfikować treści, osoby niepełnoletnie będą miały ograniczony dostęp do niektórych treści na TikToku a społeczność platformy zyska narzędzia, dzięki którym zyskają możliwość kontrolowania wyświetlanych im treści.

Można wręcz stwierdzić, że TikTok zmierza w stronę bycia idylliczną platformą pełną beztroski i dobrej zabawy. Czyżby kierowały nimi bezinteresowne pobudki? A może to jednak widmo utraty zasięgów z większości świata lub całkowitego zakazu aplikacji w niemal całej Ameryce Północnej?

TikTok zostanie sprzedany? To jedyny ratunek przed USA i Europą