The Medium — Cloud Version jest już dostępne dla Nintendo Switch. To wielokrotnie nagradzany horror psychologiczny od krakowskiego studia Bloober Team, którego akcja dzieje się w Krakowie pod koniec lat 90.

Nawet nie wiecie, jak się cieszę. Nie tylko z tego powodu, że niedawno kupiłem pstryka i szukam ciekawych gier. Medium to tytuł, który wywarł na moich znajomych ogromne wrażenie. Mieszkam niedaleko Krakowa, a w czasie gdy rozgrywa się akcja The Medium — Cloud Version, zrywałem się ze szkoły ze znajomymi i plątaliśmy się również w pobliżu hotelu Cracovia (w grze nazywanym ośrodkiem Niva), w którym dziś znajduje się Forum Designu (które polecam odwiedzić, jeśli będziecie w Krakowie).

The Medium — Cloud Version

The Medium – Cloud Version: Fabuła

The Medium to innowacyjne i przerażające doświadczenie z gatunku horror. Ten uznany przez krytyków tytuł został stworzony i wydany przez polskie studio Bloober Team. Po raz pierwszy ukazał się w 2021 roku jako trzecioosobowy horror psychologiczny, który oferuje wyjątkową mechanikę przenikania się dwóch rzeczywistości. W celu rozwiązywania zagadek gracz porusza się w nim między równoległymi światami: rzeczywistym i alternatywnym.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Wydarzenia ukazane w The Medium rozgrywają się w Krakowie, pod koniec lat 90. Bohaterką historii jest Marianna, medium badająca opuszczony Hotel Niwa w poszukiwaniu odpowiedzi na temat swojej przeszłości. Marianna eksploruje jednocześnie świat fizyczny i duchowy, co pozwala graczom na rozwiązywanie zagadek w podwójnej rzeczywistości, odblokowywania nowych ścieżek i budzenia wspomnień z przeszłych wydarzeń. Świat duchów jest ciemnym lustrzanym odbiciem naszej rzeczywistości i został zaprojektowany pod wpływem inspiracji polskimi dystopijnymi obrazami surrealistycznymi Zdzisława Beksińskiego. Niesamowita oprawa wizualna została wzbogacona o oryginalną ścieżkę dźwiękową współtworzoną przez Arkadiusza Reikowskiego i Akirę Yamaokę.

The Medium – Cloud Version w wersji dla Nintendo Switch

Gdy w styczniu 2022 roku The Medium zadebiutował na najpopularniejszych platformach z miejsca został nazwany polskim Silent Hillem. Początkowo ze względu na inspiracje, później w dowód uznania dla fantastycznego klimatu, który udało się stworzyć twórcom.

The Medium — Cloud Version to fabularnie ta sama gra, którą widzieliśmy na dużych komputerach i PC. Nie różni się ona tutaj zawartością czy dodatkami. Nie jest to jednak zwykły port. Nie musimy się więc bać o to, że gra została zbytnio obcięta do wymogów Nintendo Switcha.

The Medium — Cloud Version

Jak to możliwe? Studio Bloober zdecydowało się udostępnić grę w wersji chmurowej. Nintendo Cloud to gry, w które możemy grać w sposób podobny do tych z Google Stadia czy GeForce NOW. Wszelkie obliczenia pozostają po stronie serwera, my cieszymy się natomiast wspaniałą wersją gry. Minusem jest tu jednak konieczność posiadania dobrego połączenia z Internetem. Łatwo jednak możecie sprawdzić, czy Wasze takie jest. Gra The Medium — Cloud Version dostępne jest również jako DEMO, w którym to przetestujecie.

Ostatnio jesteśmy świadkami wzrostu popularności gier w chmurze i cieszy nas, że wybitne gry są teraz wydawane również jako Cloud Version na Nintendo. To zaszczyt dołączyć do tego grona. Jesteśmy podekscytowani, że gracze będą teraz mogli cieszyć się The Medium na Switchu w dowolnym miejscu i czasie – powiedział Piotr Babieno, CEO Bloober Team.

Studio Bloober Team ma pracuje nad kolejnymi niesamowitymi tytułami. Zostało również zauważone przez Apple, które zaprosiło ekipę na WWDC23 do Cupertino! W trakcie tworzenia jest również serial The Medium, który tworzony jest we współpracy z Tomkiem Bagińskim i Platige Image.

The Medium — Cloud Version

The Medium — Cloud Version ukazał się w sklepie Nintendo eShop 29 czerwca o godzinie 15:00 czasu CEST w cenie 49,99 USD (my zobaczymy cenę 170 PLN ;) ). Promocyjna 15% zniżka będzie obowiązywać od dnia premiery do 6 lipca, potem wróci do regularnej ceny wynoszącej 200 PLN. Pamiętajcie, że oprócz The Medium — Cloud Version dostępne są na pstryka również — Layer of Fear: Legacy (80 PLN), Layers of Fear 2 (119 PLN) oraz Observer (99 PLN).

O Boober Team

Bloober Team jest doświadczonym polskim studiem deweloperskim założonym w 2008 roku, które zatrudnia ponad 220 utalentowanych osób. Spółka specjalizuje się w tworzeniu unikalnych gier z gatunku horror z wyrazistymi bohaterami, dojrzałą historią i unikalnym światem. Dążenie do doskonałości zaowocowało godnym uwagi portfolio horrorów, w tym Blair Witch, serią Layers of Fear, Observer: System Redux i The Medium. Powiększy się ono o długo wyczekiwany remake gry SILENT HILL 2 we współpracy z KONAMI.

Więcej informacji na stronie studia Bloober Team oraz dedykowanej stronie gry The Medium.