Mam dobrą wiadomość dla podróżników królestw Myrtany. Gothic zadebiutuje już niebawem na przenośną konsolę.

Walka z hordami orków na terytorium ludzi nie zakończy się w najbliższym czasie, ponieważ dzieło niemieckiego studia zmierza na nową konsolę. Ponownie wcielimy się w rolę więźnia Kolonii otoczonej magiczną barierą. Tylko tym razem przeprowadzimy bunt, chociażby w drodze do pracy lub szkoły.

Gothic na konsoli Nintendo

Got

Wydanie produkcji na przenośne urządzenie zostało bardzo ciepło przyjęte przez graczy. Społeczności spodobało się utrzymanie wydania w duchu oryginału sprzed lat. Przygotowana lista zmian na Switcha dotyczy głównie szeregu poprawek i pomniejszych zmian. Może pojawią się także ukryte elementy z plików, które znają tylko nieliczni? 

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Port jest na oryginalnym kodzie gry, więc nie mówimy tu ani o remasterze, ani o remake’u. Najwięksi entuzjaści powinni odetchnąć z ulgą na wieści o powrocie do podstawowego konceptu gry. Wiemy nie od dziś, że odświeżeniem zajmuje się już kto inny.  

Mam też dobre wieści dla polskiej społeczności, która kultywuje dobre zdanie na temat gry Piranii od wielu lat. Wydanie zawiera napisy i dubbing w języku polskim. Możemy dalej czuć się wyróżnieni razem z Niemcami, Anglikami oraz Rosjanami. Edycję można kupić w tej chwili w sklepie THQ Nordic za 29.99 euro. Do Kolonii trafimy 28 września tego roku.  

Nie grałeś w Gothica?! Świętokradztwo

Tak sobie właśnie pomyślałem, że istnieje mała szansa na znalezienie osób, które nie kojarzą produkcji niemieckiego studia. Także pozwólcie, że przedstawię kilka istotnych elementów gry. Ponad 20 lat temu robiły one na graczach nieprawdopodobne wrażenie. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że wiele gothicowych schematów wykorzystuje konkurencja do dzisiaj.  

Według informacji w sklepie rozgrywka ma wystarczyć na ponad 50 godzin rozgrywki. Dalej możemy liczyć na sporą różnorodność broni oraz czarów. Nie zabraknie także podjęcia decyzji w sprawie jednego z trzech obozów, do którego dołączymy, żeby poznać konkretną perspektywę wybranego ugrupowania. Ponownie wylądujemy na samym dole łańcucha pokarmowego. Także stary, dobry Gothic.  

Czy coś mnie martwi? Jak zawsze w takich chwilach myślę o jakości samego portu. Mamy tu do czynienia z dinozaurem wśród gier. Może nie najstarszym, ale wciąż potencjalnym źródle problemów. Ciekawi mnie też ten ruch wydawniczy, bo z pewnością Gothic nie stanie się bestsellerem na skalę światową. Czy to po prostu ukłon w stronę starych wyjadaczy? Pewnie tak.

Podobnie sprawa wyglądała z Risenem, który też doczekał się swojego wydania na przenośną konsolę Nintendo.  Ba! Polski horror w delikatniejszej formie również doczekał się swojej premiery na pstryczka. Najwyraźniej to kolejny argument do jego zakupienia. Chociaż naszego redaktora przekonało coś innego.