Po blisko trzech dekadach powraca gra Super Mario RPG, która z pewnością wyryła się w pamięci niejednego gracza. Przestraszeni? Niepotrzebnie! Dziesiątki ocen wskazują jasno, że klasyk na konsolę Nintendo Switch zaliczył powrót nad wyraz udany. Najwięksi przeciwnicy wskrzeszania dinozaurów mogę więc odetchnąć z ulgą.  

Nie mogę nazwać się fanem gier na konsolę Nintendo Switch, ponieważ przenośne urządzenie nigdy nie trafiło do moich rąk – nad czym boleśnie ubolewam. Potrafię jednak docenić producentów, którzy nieprzerwanie zaskakują wydawaniem kolejnych hitów na to z pozoru skromne urządzenie. Przede wszystkim należy wspomnieć tutaj o przygodach Linka z kilku odsłon popularnego cyklu przygodowych gier (doczekamy się też produkcji filmowej).

//dzisiaj na dailyweb

Kolejnymi propozycjami mogą być tytuły powiązane z popularnym na cały świat, wąsatym hydraulikiem. A tak się właśnie składa, że na rynku zadebiutowała pierwsza w historii gra rpg z Mario, która została znacząco ulepszona i wydana na konsoli Nintendo Switch. Pierwsze reakcji branży na jej temat mamy już za sobą. Mówiąc prosto z mostu, fani zagrają (lub już grają) w bardzo dobrą grą.   

Premiera Super Mario RPG! Zapach dzieciństwa  

Na początek rzućmy okiem na popularną stronę, na której znajdziemy oceny dziennikarzy z całego świata. W chwili publikacji tej wiadomości liczba ocen bazowała na 80 recenzjach. Średnia liczba not zatrzymała się na 83 oczkach, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem. Chociaż do najlepiej ocenianych gier Nintendo brakuje całkiem sporo.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Recenzenci doceniają w Super Mario RPG kilka elementów. Na początek warto wspomnieć o tym, że produkcja jest obfita w sekrety czy dziwaczną zawartość poboczną. Dzięki temu w grze jest naprawdę wiele do zrobienia. Mimo że gra charakteryzuje się liniowym przedstawieniem rozgrywki, wciąż można w niej wiele pominąć, ponieważ niektóre czynności można wykonać tylko w określonych momentach gry. Nie chcę psuć każdemu graczowi frajdy, dlatego odsyłam na stronę z wyjaśnieniem. 

Pochwalić należy również producentów za pracę nad odświeżoną wersją, która mimo wszystko jest wierna oryginałowi Super Mario RPG z 1996 roku. Oczywiście nastąpiły pewne zmiany, które są widoczne na pierwszy rzut oka dzięki ładniejszej grafice. To jednak nie wszystko, ponieważ zmieniona także tempo rozgrywki, wprowadzono nieznaczne modyfikacje i dodano kilka mechanik. Dzięki temu rozgrywka stała się jeszcze bardziej przyjemna. Co ważne, w grze odnajdą się nie tylko weterani, lecz także nowicjusze. 

super mario rpg
Źródło: wccftech

Dla osób nieobeznanych z temat spieszę z podstawowymi informacjami. Super Mario RPG pozwala zebrać grupę bohaterów, którzy wyruszą z graczem w niezwykłą wyprawę. Mam tutaj na myśli dobrze znane wszystkim postacie: Peach, Mario, Mallow, Geno czy nawet Bowser. Nie będzie to jednak podróż usłana różami, ponieważ drużyna musi być przygotowana na walkę z przeciwnikami, którzy przypominają broń Smythy Gang. Oficjalna wersja gry została wydana w 1996 roku. 

Premiera Super Mario RPG odbyła się 17 listopada 2023 roku i jest ona dostępna tylko i wyłącznie na konsolę Nintendo Switch. Jeśli chcecie poznać więcej informacji na temat gry, zapraszam na oficjalną stronę producenta. Produkcję wyceniono mniej więcej na 230 złotych. Powodzenia w naprawianiu spełniającej życzenia Star Road! Niech życzenia znów staną się codziennością.