Steam świętuje swoje dwudzieste urodziny i zaprasza graczy na ucztę, ponieważ z okazji tak wyjątkowego wydarzenia przygotowano dla użytkowników kilka niespodzianek. Kawałka tortu wśród nich nie znajdziemy, ale i tak jest nieźle.

Gaben może zacierać ręce i otwierać szampana. Przez ostatnie 20 lat Steam stał się niekwestionowanym liderem na rynku platform do gier i nie zapowiada się, żeby to się miało prędko zmienić. Swoją dominację pokazuje także w sposobie świętowania dwudziestolecia. Gracze mogą liczyć na kilka fajnych niespodzianek takich jak przeceny, krótka historia firmy, darmowe tła, naklejki czy zabawny filmik. Chociaż mogliby dorzucić do tego zestawu jakąś darmową gierkę!

//dzisiaj na dailyweb

Po uruchomieniu platformy od razu się rzuca w oczy grafika przedstawiające kreskówkowe postacie. Jestem pewny, że weterani gier komputerowych powinni je z łatwością skojarzyć nie tylko ze względu na gry, lecz także śmieszne obrazki z internetu.

Steam ma już 20 lat na karku! Uwierzycie?  

Zachęcam Was do kliknięcia rysunku, ponieważ przenosi on do podstrony z krótkimi opowieściami, które nawiązują do premier gier z określonych lat istnienia firmy. Ostrzegam! Nostalgiczna podróż zabierze czytelnika do najskrytszych zakamarków ludzkiej pamięci. Mamy rok 2003, gdy gigant zaczyna stawiać swoje skromne pierwsze kroki!  

Zastanawialiście się kiedyś nad pierwszą wydaną grą na Steamie? Jeśli przytaknęliście głowami na to pytanie, mam świetne wieści. Odpowiedź znajdziecie już na początku tekstu. W marcu 2004 roku wydano grę Counter Strike: Condition Zero, która stała się pierwszym tytułem dostępnym na platformie Gabena. Natomiast kilka miesięcy później wielki debiut zaliczył wyjątkowy hit zatytułowany Half-Lfe 2.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Wspominane w tekście gry są umiejscowione zazwyczaj poniżej akapitów, więc od razu możecie nadrobić zaległości przez ich kupno. Jak łatwo się domyślić, większość z nich została przeceniona. Half-Life jest do zgarnięcia za zaledwie 3,59 zł, drugą odsłonę wyceniono na 4,59 zł. Grzech nie brać!  

Od razu uprzedzam, że rabaty dotyczą także gier niepowiązanych z platformą Gabena. Poniżej pozostawiam listę z kilkoma intrygującymi propozycjami: 

Na koniec wpisu twórcy zachęcają do wznoszenia toastów za kolejne 20 lat! No i oferują do odebrania kilka darmowych prezentów w sklepie punktów opatrzonych grafikami autorstwa Claire Hummel. Wśród nich znajdują się 3 animowane naklejki, 2 tła profilu i animowany awatar. Niech żyje Steam! 

Co ciekawe, przygotowano także specjalne wyróżnienie dla posiadaczy dwudziestoletnich kont, którzy od teraz mogą pochwalić się specjalnym odznaczeniem za swoją niebywale długą służbę. We wpisie zamieściłem także całkiem zabawny filmik z podziękowaniami od pracowników. Co mogę jeszcze dodać? Do dna!