Steam, a raczej Valve już od kilku lat pracuje, aby przenieść technologię VR do świata gier. Wspierają producentów, tworzą nowe rozwiązania i w końcu oferują też własne gogle orz dedykowany system SteamVR, który właśnie doczekał się aktualizacji! SteamVR 2.0 jest dostępny oficjalnie i przynosi sporo zmian.

Na rynku jest już kilka ciekawych gogli VR. Te najbardziej znane to te od Sony, Meta, Sony, HTC czy nawet HP. Jest też kilka ciekawych produktów od chińskich, mniej znanych producentów. Sporo osób przegapiło premierę Valve Index — gogli VR od twórcy Steam — Velve Index.

//dzisiaj na dailyweb

Innym produktem jest SteamVR. System do obsługi google VR, który można zainstalować na komputerze i cieszyć się nim na zgodnych urządzeniach VR. Właśnie zaprezentowano najnowszą wersję.

SteamVR 2.0 już oficjalnie

Google Valve Index nie przebiły się jakoś specjalnie do świadomości użytkowników i graczy. Nic w sumie dziwnego, to dość ciężki i specyficzny rynek. Mimo tego wiemy, że Velve ma zamiar pokazać nowe urządzenie tego typu, które mogłoby się ukazać pod marką Steam. Nie wiemy jednak czy wcześniej zobaczymy właśnie je, czy też nowego Steam Decka.

SteamVR

Nowy Steam Deck zauważony w testach. Valve nie mówi mam wszystkiego

Zanim się to jednak stanie, już teraz możemy cieszyć się nową odsłoną systemu SteamVR 2.0. Jak zapewniają przedstawiciele firmy na swoim blogu –  to duży krok w celu ujednolicenia platformy i zaserwowania wszystkim użytkownikom jednolitych wrażeń oraz nowych doświadczeń.

SteamVR

Pełny changelog dostępny jest tutaj, ale Valve szczególnie wytłuściło te zmiany:

  • Większość aktualnych funkcji Steam i Steam Deck jest teraz częścią SteamVR.
  • Zaktualizowana klawiatura z obsługą pisania z dwoma kursorami, nowymi językami, emotikonami i motywami.
  • Integracja czatu Steam i czatu głosowego.
  • Ulepszony sklep, który umieszcza nowe i popularne tytułu VR w lepszej kolejności.
  • Łatwy dostęp do powiadomień Steam.

Oprócz tego Valve chwali się, że SteamVR 2.0 to jeszcze dodatkowo 31 innych sporych zmian i poprawek, które dotyczą całej warstwy oprogramowania w tym pulpitu, obsługi kontrolerów, sterowników, Meta oraz współpracy z Linuksem.

SteamVR

Więcej informacji można znaleźć tutaj. Informacje o Velve Index i możliwości jego kupna dostępne są tutaj.