Lato w pełni, ale podczas pisania tego artykułu to ja wcale nie mam ochoty na wyjście na zewnątrz, a bardziej zanurzyć się w świecie streamingu. Pogoda deszczowa ewidentnie sprzyja, aby włączyć telewizor i poszukać filmu lub serialu. Nadchodzę z kolejnym rozkładem jazdy i tym razem mamy trzy głośne premiery – jedna filmowa i serialowa.

Na deser skromniutki Marvelek, który akurat może sprawić  sporo przyjemności.  Poza tym lista jest całkiem długa i poza moim TOP 3 na pewno nadrobię nowy film Wesa Andersona – Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun  czy w ramach obudzenia mojego wewnętrznego dziecka włączę na Disney + Gwiezdne Wojny w wersji LEGO. Sprawdźcie, co nowego czeka domowników między 5 sierpnia a 11 sierpnia 2022 roku.

streaming

TOPKA DAILYWEB – Streaming (5.08-11.08)

5.08 – Prey – Disney+

Seria o Predatorze to cykl filmów dosyć nierównych. Z pełną odpowiedzialnością można uznać, że tylko pierwsza część jest odbierana przez większość widzów przychylnie. Ja nieco bronię Predatora z 2018 roku, ale tylko dlatego, że wiedziałem, iż nie będzie to poważna produkcja, kiedy za sterami stoi Shane Black. Pomimo tego, że bawiłem się w ten konwencji całkiem nieźle, to chętnie bym zobaczył galaktycznego łowcę w poważniejszej formie. Wygląda na to, że Prey mi tego dostarczy. Cofniemy się aż do 1717 roku i zobaczymy, jak Predator poradzi sobie z rodem Komanczów. Film zebrał już świetne recenzje i stawiany jest na drugim miejscu, tuż obok oryginału. Włączyłem sobie początek i już mogę stwierdzić – zachwyci mnie wizualnie, bo zdjęcia wyglądają cudownie. Umiejscowienie akcji w tak odległych czasach? Ciekawy pomysł i szansa na pokazanie pierwszej misji naszego śmiercionośnego zabójcy. Jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier roku. I pewnie nie jestem osamotniony w tym stwierdzeniu.

5.08 – The Sandman (NOWOŚĆ) – Netflix

The Sandman to nowy serial Netflixa, który został oparty na komiksie DC Neila Gaimana. Nowa produkcja to mroczne fantasy, w którym  cofniemy się wpierw do 1916 roku, kiedy to  Władca Snów – Morfeusz  zostanie uwięziony. Po 106 latach uwalnia się  i uzmysławia sobie, jak dużo się zmieniło pod jego nieobecność. Nasz bohater będzie musiał odbudować swoje Królestwo i odzyskać dawną, potężną moc. W roli głównej zobaczymy Tom Sturridge’a, a partnerować mu będą m.in. Vivienne Acheampong, David Thewlis i Boyd Holbrook. Ostatnimi czasy prestiż produkcji Netflixa jest bardzo niski, ale wygląda na to, że The Sandman to powrót platformy sprzed lat, kiedy stacja wypuszczała same serialowe hity. Spłynęły recenzje i produkcja jest chwalona, co więcej – również przez samych fanów pierwowzoru, co już zupełnie nie jest popularnym zjawiskiem. Ja niestety komiksu nie czytałem, ale bardzo czekałem na ten projekt, bo wygląda naprawdę nieźle, a i osobiście uważam, że Netflix ma w swojej bibliotece wiele perełek. Czuje w kościach, że to może być jedna z nich.

10.08 – Ja jestem Groot (NOWOŚĆ) – Disney+

IV faza MCU powoli dobiega końca. Kiedy Doktor Strange’a lata po wieloświatach, Thor walczy z Marylinem „Goorem” Mansonem, a Czarna Pantera szykuje się do okrzyków „Wakanda Forever” na mały ekran wchodzi niepozornie jeszcze inny superbohater. Jest nim Groot, którego
poznaliśmy w pierwszych Strażnikach Galaktyki jako dorosłego osobnika. W kontynuacji zaserwowano nam wersję dziecięcą, niemalże niemowlęcą, natomiast w Avengers: Infinity War był już nastolatkiem. W każdej z tych produkcji pełnił rolę bohatera drugoplanowego, tym razem dostaje solową produkcję. Czeka go samotna przygoda w kolejnej wersji wiekowej – jako Baby Groot, czyli beztroskiego dzieciaka. W formie kilku animowanych krótkometrażówek. I serialik nie wpisuje się w kolejną fazę MCU – jest raczej ciekawostką, czymś, przy czym będzie można odetchnąć od dużych wydarzeń.  Ja chętnie się wychilluje, tym bardziej, że Groot jest cool!

SPIS WSZYSTKICH PREMIER Streaming (5.08-11.08)

Filmy

5.08 – Wojownicze żółwie ninja: ewolucja – film – Netflix
5.08 – Prey – Disney+
5.08 – LEGO: Gwiezdne Wojny: Wakacje – Disney +
5.08 – Łut szczęścia – Apple TV +
5.08 – Thirteen Lives
– Amazon Prime Video
5.08 – Carter – Netflix
5.08 –
Darlings – Netflix
5.08 – Ukryte działania – HBO MAX
5.08 – Zabójcza broń 1-4 – HBO MAX
5.08 – Dom ślimaków – HBO MAX
5.08 – Co się stało, Brittany Murphy – HBO MAX
6.08 – Spotlight – HBO MAX
6.08 – Reclaim – Netflix
7.08 – Pielgrzymi – HBO MAX
7.08 – Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun – Canal + online
streaming
8.08 – Misiek: Ekipa na wakacjach – Canal + online
8.08 – Kryptonim: Imperator – Netflix
9.08 – Dopóki żyję – Canal + online
10.08 – Argentyński skok stulecia – Netflix
10.08 – Piosenka prosto z serca – Netflix
11.08 – Leo Baker: Życie na desce – Netflix
11.08 – Obłoki śmierci. Bolimów 1915 – Canal + online

Tygodniowy rozkład jazdy: streaming (29.07-4.08)

Seriale

5.08 – The Sandman (NOWOŚĆ) – Netflix
5.08 – Morderca z Pembroke (NOWOŚĆ) – HBO MAX
5.08 – Rodzice (3. sezon) – HBO MAX
7.08 – Obóz na wyspie (4. sezon) – HBO MAX
9.08 – Zabiłem swojego ojca (NOWOŚĆ) – Netflix
10.08 – Szkolne opowieści: serial (NOWOŚĆ) – Netflix
10.08 – Locke & Key (3. sezon) – Netflix
10.08 – Ja jestem Groot (NOWOŚĆ) – Disney+
11.08 – Sherlock (wszystkie sezony: 1-4) – HBO MAX
11.08 – DOTA: Dragon’s Blood (3. sezon) – Netflix
11.08 – The Ms. Pat Show (2. sezon) – Amazon Prime Video