Groot, czyli przesympatyczny ziomek ze Strażników Galaktyki dostał swój animowany serial i już niebawem zadebiutuje na platformie Disney +. Upubliczniono dokładną datę premiery i plakat.

I’m groot to antologia krótkich, animowanych odcinków, w których Baby Groot będzie przeżywał swoje międzygalaktyczne przygody. Marvel Studios zaprezentował pierwszy plakat, z którego wiadomo, że produkcja trafi na streaming 10 sierpnia 2022 roku. Poza tym przedstawia wyluzowanego Groota na leżaczku, który relaksuje się przy muzyce, podglądany przez dwóch dziwnych jegomościów. Coś mi się wydaje, że to cisza przed burzą i całą masą akcji oraz atrakcji.

I’m Groot na Disney+

I’m groot

To tylko plakat, ale jawnie sugeruje, że ponownie będziemy mogli posłuchać rewelacyjnej ścieżki dźwiękowej, która w Strażnikach Galaktyki była przecież niezawodna. Producentem wykonawczym jest James Gunn, więc to więcej niż pewne, iż tak właśnie będzie. Groot ponownie przemówi głosem Vina Diesela. Czy powie coś więcej niż “Jestem Groot”? Pewnie nie, ale czy oczekujemy, że będzie inaczej? Ja z pewnością nie, a forma serialu animowanego wydaje się być idealnym pomysłem, zarówno dla najmłodszych jak i dla dojrzalszych fanów Marvela.

Jednak trudno byłoby zbudować serial na samym małomównym kawałku drewna. To świetny pomysł na krótką historyjkę niż na cały sezon, dlatego twórcy informują, że na swojej drodze tytułowy bohater spotka wiele postaci, znanych z innych produkcji oraz komiksów Marvela. Groota poznaliśmy w pierwszych Strażnikach Galaktyki jako dorosłego osobnika. W kontynuacji zaserwowano nam wersję dziecięcą, niemalże niemowlęcą, natomiast w Avengers: Infinity War był już nastolatkiem. W każdej z tych produkcji pełnił rolę bohatera drugoplanowego, tym razem dostaje solową produkcję. Czeka go samotna przygoda w kolejnej wersji wiekowej – jako Baby Groot, czyli beztroskiego dzieciaka. W końcu zobaczymy tego bohatera w pełnym wymiarze – James Gunn miał małe poczucie winy, że w pierwszych Strażnikach Galaktyki, pomimo istotnego udziału w finale był nieco pomijany. Czas to naprawić!

Zanim zadebiutuje nowy serial Disney + będziemy mieli okazję zobaczyć epizod Groota w zbliżającym się filmie Taiki Waititi – Thor: Miłość i grom, który wchodzi na ekrany polskich kin już 8 lipca 2022 roku. Razem z nim pojawią się inni członkowie, wchodzący w skład Strażników Galaktyki. Powróci Star-Lord, Drax, Rocket, Mantis i Nebula.