Podczas odbywającego się właśnie Geeked Week Netflix zaprezentowano pierwszy zwiastun serialu Sandman oraz ogłoszono dzień, w którym produkcja zadebiutuje na platformie streamingowej.

Sandman to jeden z bardziej gorących tytułów Netflixa, na który czekają przede wszystkim fani twórczości Neila Gaimana. Nowa produkcja w bibliotece platformy streamingowej to fantasy oparte na komiksie DC popularnego pisarza. Już 5 sierpnia wkroczymy w mroczny świat śmiertelników i Władcy Snów. Cofniemy się wpierw do 1916 roku, kiedy to wspomniany Władca Snów – Morfeusz (nie mylić z Matrixem) zostanie uwięziony. Po 106 latach uwalnia się i postanawia przywrócić zmącony porządek w swoim Królestwie. Sprawdźcie, jak wygląda na oficjalnym, świeżutkim zwiastunie:

Zwiastun serialu Sandman Netflixa

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

W roli głównej Tom Sturridge, który wcieli się w jedną z siedmiu wiecznych istot, kontrolujących ludzką egzystencję w kontekście snów i marzeń. Serial będzie skupiał się na historii z pierwszego tomu pt. Preludnia i nokturny. Zwiastun pokazuje uwięzienie Sandmana, jego ucieczkę oraz rozmowę z bibliotekarką (Vivienne Acheampong ) – sługą głównego bohatera. Uzmysławia mu, jak dużo się zmieniło pod jego nieobecność. Władca Snów będzie musiał odbudować swoje Królestwo i odzyskać swoją dawną, potężną moc.

Poznaliśmy również innych bohaterów, m.in. antagonistę Doktora Przeznaczenie (David Thewlis), który używa kamienia marzeń Sandmana w celu naginania rzeczywistości do swoich celów. Na końcu pojawia się Boyd Holbrook, który wciela się w złowieszczego Corinthiana.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Netflix bierze się za twórczość Neila Gaimana. Serial Lucyfer, który platforma streamingowa przejęła od stacji FOX obejmował jedną z postaci, wykorzystaną w komiksie DC. W Pana Piekieł wciela się Tom Ellis i fani oczekiwali, że w Sandmanie znów zobaczą tego aktora, jednak stało się inaczej. Autor komiksu stwierdził, że serial Lucyfer za bardzo różni się od materiału źródłowego i chce ruszyć od nowa. W tej roli zobaczymy znaną z Gry o Tron -Gwendoline Christie. Tak aktorka prezentuje się na pierwszym zdjęciu.

Pierwszy sezon Sandmana z premierą 5 sierpnia 2022 roku będzie liczył 12 odcinków. Poza wymienionymi gwiazdami na ekranie zobaczymy jeszcze Charlesa Dance’a, Sanjeeva Bhaskara, Asima Chaudhry’ego, Kirby Howell-Baptiste, Mason Alexander Park, Donnę Preston, Stephena Fry’a czy Pattona Oswalta, który użyczy swojego głosu Krukowi Matthew. Reżyseruje Jamie Childs, twórca Mrocznych Materii, Very, Stana Lee’s Lucky Mana i  11. sezonu Doktora Who z 2018 roku.