Zapraszamy na nasz cotygodniowy, streamingowy rozkład jazdy. Przed nami ostatni tydzień wakacji, zakończony rozpoczęciem roku szkolnego, czyli 1 września.

W naszej topce tym razem znajdą się same filmy – dwa kinowe tytuły oraz jeden nowy, w którym zagra pewien znany weteran wojenny i bokser. Poza nim przyjrzyjcie się, co streamingi oferują w terminie 26.08-1.09. Pojawi się pewien uroczy dokument, Woody Allen czy Jason Mamoa w 3. sezonie hitu Apple TV+. Możliwe, że znajdziecie też Czas dla siebie razem z Kevinem Hartem i Markiem Wahlbergiem. Skoro mowa o Mark Wahlbergu – Netflix udostępni starszy, w mojej opinii mało znany film, w którym popularny aktor wcielił się w dosyć nieszablonową dla siebie rolę. W Strachu zagrał antagonistę i prześladował Reese Witherspoon

R E K L A M A

To tylko jedna z wielu propozycji Netflixa na 1.09. Akurat tego dnia platforma streamingowa postanowiła wrzucić cały sznur klasyków lub nieco mniej świeżych tytułów. Wśród nich m.in. moje ukochane Wstrząsy z Kevinem Baconem i Przylądek strachu Martina Scorsese. Oczywiście to nie wszystko – sprawdźcie nasze wszystkie propozycje. Standardowo na końcu wpisu znajdziecie pełną listę, która w tym tygodniu jest dosyć długa.

streaming

TOPKA DAILYWEB – Streaming (26.08-1.09)

26.08 – Samarytanin – Amazon Prime Video

Sylvester Stallone był już m.in. bokserem, weteranem wojennym, człowiekiem demolką, policjantem, niezniszczalnym i typem w hełmie, wymierzającym sprawiedliwość. Ostatnimi czasy postanowił wzbogacić swoje CV kinem stricte superbohaterskim i tak oto pojawił się w małej rólce w Strażnikach Galaktyki vol. 2, a James Gunn umożliwił mu transformację w King Sharka. Teraz kolej na następny projekt z tego gatunku, ale tym razem w roli pierwszoplanowej. Samarytanin od Amazon Prime Video to opowieść o superbohaterze, który rzekomo zginął 20 lat temu. Młody chłopiec odkrywa, że mężczyzna cały czas żyje i ukrywa się ze swoją tożsamością.

Spróbuje go namówić, aby pomógł miastu przed falą przestępczości. Brzmi nieco jak emerytowany Batman o ogromnej sile. Nie będzie to raczej kino 10/10, ale Sylvester zawsze spoko, a poza tym w roli antagonisty zobaczymy Pilou Asbaeka, czyli Eurona z Gry o Tron. Co jak co, ale ten czarny charakter zagrał rewelacyjnie. Jestem ciekaw, jak sobie poradzi z kolejną rolą świra o niecnych zamiarach.

26.08 — Memoria — Canal +

Wyobraźcie sobie sytuacje, kiedy próbujecie zasnąć, a krople wody z kranu odbijają się od zlewu w kuchni. Kap, kap, kap. Na samą myśl człowieka szlag trafia, jednak jest to problem do naprawienia. Niestety, ale bohaterka Memorii ma większe zmartwienie. W nocy lub w najmniej spodziewanych momentach słyszy dziwny dźwięk –  jakby nienaturalne dudnienie wydobywało się z bliżej nieokreślonego miejsca. Dosyć dziwna sytuacja, z którą kobieta średnio sobie radzi, tym bardziej że te niepokojące odgłosy słyszy tylko ona.

Czy to już jest ten moment, kiedy głowa działa według swojego planu? Czy bohaterka traci zmysły, czy po prostu reżyser ma taki pomysł na przekazanie pewnych wartościowych treści? Należy przygotować się na hipnotyczne, powolne kino, pełne symboli i ukrytych znaczeń. I świetnego aktorstwa –  w roli głównej rewelacyjna Tilda Swinton.

28.08 — Resident Evil: Witamy w Racoon City — HBO MAX

Kinowy Resident Evil: Witamy w Racoon City wędruje na streaming. Ja film już widziałem w grudniu w Cinema City,  dzięki karcie Unlimited. Nie jestem aż takim fanem i znawcą gier z tego uniwersum, więc raczej poczekałbym na seans w domu. W ramach opłacanego co miesiąc abonamentu stwierdziłem, że czemu by nie obejrzeć?

Szczerze mówiąc – to nie jest najlepszy tytuł, ale jak ktoś lubi ten świat lub/i tematykę zombie to nie widzę przeciwwskazań do dobrej zabawy w domowym zaciszu. To dosyć nierówna rozrywka, która nie kosztowała zbyt wiele. Twórcy starają się ukryć, że nie mieli zbyt wielu pieniędzy. Film kosztował jedynie 25 milionów i jak na fakt takiej małej kwoty, to w większości przypadków wszystko wygląda naprawdę nieźle. Są ciekawe ujęcia, zabawy ze światłem, a właściwie jego brakiem i wykorzystaniem strzałów z karabinów, aby przedstawić, co się dzieje na ekranie. Jest nostalgia, sporo fajnych kawałków i jeden świetnie zrealizowany master-shot. Ja lubię takie rzeczy i doceniam starania. Pierwsza połowa filmu jest bardzo dobrze zrealizowana, dopiero w drugiej widać pośpiech scenarzystów i upchnięcie zbyt wielu elementów w krótkim czasie. Film w kategorii gulity pleasure raczej ogląda się bez bólu, a fani gier powinni dostać paroma fajnymi smaczkami prosto w twarz.

SPIS WSZYSTKICH PREMIER – Streaming (26.08 – 1.09)

Filmy:

26.08 – Samarytanin – Amazon Prime Video
26.08 – Czas dla siebie – Netflix
26.08 – Puls Seulu – Netflix
26.08 – Memoria Canal +
26.08 – Jackass Forever – HBO MAX
27.08 – Estigmas – Netflix
27.08 – Chłopięcy świat – HBO MAX
28.08 – Fala upałów – HBO MAX
28.08 – Azor – HBO MAX
28.08 – Resident Evil: Witamy w Racoon City – HBO MAX
28.08 – Hiszpański romans – CANAL +
30.08 – Truflarze – CANAL +

streaming
31.08 — Przypadkowy przechodzień — Netflix
31.08 – Ona tu rządzi – Netflix
1.09 — Agentka — Disney +
1.09 — Hitman — Disney +
1.09 — Hitman: Agent 47 — Disney +
1.09 — Najdłuższa podróż — Disney +
1.09 – W ułamku sekundy – HBO MAX
1.09 – Strach – Netflix
1.09 – Willa miłości – Netflix
1.09 – Miłość dla dorosłych – Netflix
1.09 — Pachnidło. Historia mordercy – Netflix
1.09 – Atak na posterunek – Netflix
1.09 – Wstrząsy – Netflix
1.09 – Wstrząsy 5 – Netflix
1.09 – Rekiny wojny – Netflix
1.09 – Przylądek strachu – Netflix
1.09 – Antebellum – Netflix
1.09 – Jane Eyre – Netflix
1.09 – Droga do awansu – Netflix
1.09 – Długi, wrześniowy weekend – Netflix
1.09 – Księgowy – Netflix
1.09 – Ptaszek na uwięzi – Netflix
1.09 – Cios poniżej pasa – Netflix
1.09 – Zaklęte piętro – Netflix
1.09 – Co z oczu to z serca – Netflix
1.09 – 21 gramów – Netflix
1.09 – Nagła śmierć – Netflix
1.09 – Królewskie wakacje – Netflix
1.09 – Mariaż ze sztuką – Netflix
1.09 – Honey 3: Odważny taniec – Netflix
1.09 – Stój, bo mamuśka strzela – Netflix
1.09 – Narodziny legendy – Netflix
1.09 – Głośni sąsiedzi – Netflix
1.09 – Coś nowego – Netflix
1.09 – Claymore – Netflix

Seriale:

26.08 — See (3. sezon) — Apple TV+

streaming
26.08 — Droga do awansu (NOWOŚĆ) — Netflix
26.08 — Ludik (NOWOŚĆ) — Netflix
26.08 — Delhi Crime (2. sezon) — Netflix
31.08 — Star Girl (3. sezon) — CW, dostępny na HBO MAX
30.08 — Wyznania morderców (3. sezon) — Netflix
30.08 — The Patient (NOWOŚĆ) — HULU
31.08 — Gry rodzinne (NOWOŚĆ) — Netflix
1.09 — Detoks (NOWOŚĆ) – Netflix

Tygodniowy rozkład jazdy: streaming (19.08-25.08)