Premiery na streamingu w tym tygodniu prezentują się pod znakiem seriali. W mojej topce nie znalazł się tym razem żaden film. Oferta produkcji odcinkowych jest zdecydowanie ciekawsza.

Przede wszystkim startuje jeden z bardziej wyczekiwanych seriali tego roku. Wrócimy do smoków, intryg i Targaryen’ów dzięki prequelowi Gry o Tron od HBO MAX. Poza tym znów będę oglądał Disneya, wybierając zakładkę STAR oraz chyba czas na wykupienie subskrypcji w Apple TV +, bo platforma szybko się rozwinęła. Zresztą – to pierwszy streaming, który ma na koncie Oskara za najlepszy film. Już nieistotne, że CODA nie zasługuje na tę statuetkę (chociaż osobiście lubię, ale bez przesady) to takie są fakty.

A w filmach no cóż – kolejna część 365 dni, czyli opcja dla koneserów naprawdę złego kina oraz Clifford – film familijny o wielkim psie, który zebrał tragiczne recenzje. Nie przejmujcie się tym zbytnio – dzieciakom pewnie się spodoba. Tak jak wspominałem, postawiłem na seriale – zapraszam do mojej Dailywebowej TOPki streamingowej w okresie między 19.08 a 25.08. Standardowo na końcu wpisu znajdziecie pełną listę premier.

R E K L A M A

streaming

TOPKA DAILYWEB – Streaming (12.08-18.08)

21.08 – Ród Smoka (NOWOŚĆ) – HBO MAX

W końcu! Targaryenowie wracają w prequelu Gry o Tron! Tym razem cofniemy się o 200 lat, aby poznać historię tytułowego Rodu Smoka. W zasadzie nie wiem, czy wam potrzebne są jakiekolwiek inne informacje. Dodam tylko, że zwiastun wygląda epicko i szykuje się konkretny powrót, pełen intryg, smoków i seksu, czyli powracamy na stare, dobrze znane rewiry. Pomimo krytycznych opinii o ostatnim sezonie Gry o Tron zdaje się, że cały świat czeka z wypiekami na twarzy na ten serial. Ja wierzę, że warto i co poniedziałek przez kolejne 10 tygodni będziemy oceniać czy faktycznie twórcy się postarali.

 

19.08 – Bad Sister (NOWOŚĆ) – Apple TV+

Bohaterkami nowego serialu Apple’a są dwie, dosyć zżyte ze sobą siostry. Pewnego dnia ich szwagier żegna się z tym światem, a one same stają się na celowniku firmy ubezpieczeniowej. Okazuje się, że zarówno jedna, jak i druga miały powody, aby życzyć śmierci mężczyźnie. Zapowiada się kawał przewrotnej czarnej komedii, która już zebrała pozytywne recenzje od krytyków. Na portalu metacritic uzyskała bardzo dobry wynik wynoszący 78/100. Już wspominałem o tym na początku, ale chyba czas na stanie się subskrybentem streamingu z jabłuszkiem. Zapewniam – ich biblioteka rośnie w siłę, a w serialach jest w czym wybierać!

25.08 – Mike (NOWOŚĆ) – HULU, dostępny na Disney +

Twórcy rewelacyjnego serialu Pam i Tommy zapraszają na kolejną odcinkową historię biograficzną, zrealizowaną dla stacji HULU. Zmienimy klimaty i może osią fabuły nie będzie erotyczny skandal, ale będzie również kontrowersyjnie. Poznamy burzliwe życie boksera Mike’a Tysona. Nie ma co ukrywać – to ogromny talent pięściarski, ale również człowiek, który ma na swoim koncie wiele zatargów z prawem, oskarżeń i parę innych niezbyt chwalebnych czynów. Ja jestem ciekaw tej biografii, tym bardziej że odtwórcą tytułowej roli jest Trevante Rhodes. Po pierwsze – wygląda na to, że to świetny casting jeśli chodzi o podobieństwo do Mike’a Tysona. Po drugie – to młody, wielce obiecujący aktor, który pokazał świetny warsztat w filmie Moonlight. Czekam bardzo na słodko-gorzki obraz o utalentowanej, ale też upadającej moralnie gwieździe ringu. Czy twórcy pokażą go bardziej jako potwora, czy jako króla przekonamy się już niebawem dzięki Disney +, bo właśnie tam będzie dostępny nowy produkt HULU.

SPIS WSZYSTKICH PREMIER – Streaming (12.08 – 18.08)

Filmy:

19.08 – Pomocnik – Netflix
19.08 – Kolejne 365 dni – Netflix
19.08 – Ali – HBO MAX
20.08 – Clifford. Wielki czerwony pies – HBO MAX

streaming
20.08 – Czarna lista Hollywood — HBO MAX
20.08 – #dogpoopgirl – HBO MAX
20.08 – Fullmetal Alchemist: The Revenge of Scar – Netflix
21.08 – Next door – HBO MAX
21.08 – Skin in flames – HBO MAX
22.08 – Don’t tell – HBO MAX
22.08 – Gomorra: New editon – HBO MAX
25.08 – Katrina Babies – HBO MAX

Seriale:

19.08 – Filuś i Kubuś (2. sezon) – Netflix
19.08 – Echa (NOWOŚĆ) – Netflix
19.08 – Alma (NOWOŚĆ) – Netflix
19.08 – Bad Sister (NOWOŚĆ) – Apple TV+
19.08 – Surfside Girls (NOWOŚĆ) – Apple TV+
19.08 – Kleo (NOWOŚĆ) – Netflix
19.08 – Life By Ella (NOWOŚĆ) – Apple TV+
21.08 – Ród Smoka (NOWOŚĆ) – HBO MAX
23.08 – Gliniarze z Southland (sezony 1-5) – HBO MAX
23.08 – Chad and JT Go Deep (NOWOŚĆ) – Netflix
24.08 – Welcome to Wrexham (NOWOŚĆ) – HULU
24.08 – Rilakkuma w parku rozrywki (NOWOŚĆ) – Netflix
25.08 – Mike (NOWOŚĆ) – HULU, dostępny na Disney +
25.08 – Sherlock: The Abominable Bride (odcinek specjalny) – HBO MAX

streaming

Tygodniowy rozkład jazdy: streaming (12.08-18.08)