Co obejrzeć w ten weekend? Co obejrzeć w tygodniu? Wybrać filmy czy seriale? Oglądajnik nr 6 nadciąga z odpowiedziami, czyli kolejną TOP-ką i pełną listą premier na streamingach!

W tym tygodniu lista jest dosyć krótka, ale za to są dwa seriale, na które czekałem od dawna. Jeden to Netflixowa nowość, a drugi to kontynuacja wielkiego hitu HBO MAX, który zaszarżował na rozdaniu nagród Emmy. A poza tym każdy z tytułów listy wydaje się interesujący. Jest ich po prostu niezbyt wiele. Mało, ale konkretnie! Mamy Halloween, a niestety pozycji w tym tygodniu dla fanów horrorów nie ma za dużo, ale za to przez cały miesiąc platformy streamingowe dostarczały bardzo dużo dobra. No nic – w tym wpisie odpowiadam na pytanie, co nowego obejrzeć w terminie 28.10 – 3.11.

Co obejrzeć

TOPKA DAILYWEB – Streaming (co obejrzeć 28.10 – 3.11)

28.10 – Na zachodzie bez zmian – Netflix

Na zachodzie bez zmian to film wojenny, który doczekał się kolejnej kontynuacji. Po oryginale z 1930 roku otrzymaliśmy reboot z 1979 roku, a w 2022 nadszedł czas na ruch Netflixa. Film w Polsce był już pokazywany w paru kinach, a i zdobył bardzo pozytywne opinie. Nie przepadam za wznowieniami klasyki, ale ta akurat wygląda naprawdę świetnie. Czuje w kościach nominacje do Oscarów – chociażby w kategoriach technicznych. Fani kina wojennego poczują się jak kula w lufie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

31.10 – Biały Lotos (2. sezon) – HBO MAX

Biały Lotos w 1. sezonie zachwycił mnie niemalże wszystkim. Była to świetna satyra odnośnie bogatych Amerykanów, ich zachowań i toksycznych zagrywek. Przy okazji całość była świetnie wyreżyserowana, zagrana i przede wszystkim – był to kawał czarnej komedii. Teraz czeka nas kolejne podejście i kolejne odwiedziny w hotelu, pełnym ciekawych osobowości. Biały Lotos jest antologią – poznamy nowych bohaterów, ale powróci Jennifer Coolidge, a poza tym na ekranie zobaczymy m.in. F. Murraya Abrahama, Toma Hollandera, Aubrey Plazę i Michael Imperioli, znanego z roli Christophera z Rodziny Soprano

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

3.11 – Blockbuster (NOWOŚĆ) –Netflix

Przyznaje, że nie jestem turbofanem sitcomów, ale czuje, że ten trafi w moje gusta. Po pierwsze – Brooklyn-99 to złoto w czystej postaci, a właśnie twórcy tego serialu odpowiadają za Blockbuster. Po drugie – miejscem akcji jest wypożyczalnia VHS, więc nostalgia wjeżdża na pełnej i pojawiają się flashbacki z młodości. Zanim zacząłem pracować, jako kinooperator to moje pierwsze kroki stawiałem (niczym Quentin Tarantino!) w pracy w wypożyczalni Beverly Hills Video. W bonusie Melissa Fumero, czyli Amy Santiago z Brooklyn-99.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

 

SPIS WSZYSTKICH PREMIER – Streaming (co obejrzeć 28.10 – 3.11)

Filmy:

28.10 – Louis Armstrong: ambasador jazzu Apple TV +
28.10 – Wendell i Wild Netflix
28.10 – Na zachodzie bez zmian – Netflix
28.10 – Hotel dla psów HBO MAX
28.10 – Bez litości – HBO MAX
28.10 – Pływak – HBO MAX
28.10 Pełna miłości – HBO MAX
28.10 Chmury znad Czarnobyla – HBO MAX
29.10 – Juno – HBO MAX
1.11 – Przyjęcie – Netflix
1.11 Wonder Woman 1984 – HBO MAX

Seriale:

28.10 – Big Mouth (6. sezon) – Netflix
28.10 – The Devil’s Hour (NOWOŚĆ) – Amazon Prime Video
28.10 Garcia! (NOWOŚĆ) –HBO MAX
29.10 Stamtąd (NOWOŚĆ) – HBO MAX
31.10 – Biały Lotos (2. sezon) – HBO MAX
1.11 – Książęta (2. sezon) – Netflix
2.11 – Killer Sally (NOWOŚĆ) – Netflix
3.11 – Smoczy Książe (4. sezon) – Netflix
3.11 – Blockbuster (NOWOŚĆ) –Netflix

 

Oglądajnik #5, czyli co obejrzeć w Weekend na Netflix, HBO, Disney+, AppleTV i Canal+