Aplikacja treningowa Strava i popularna platforma do streamingu muzyki Spotify, łączą siły. Od teraz dostępna ma być funkcja słuchania ulubionych piosenek bezpośrednio podczas czynności sportowych, co ma zwiększyć zaangażowanie użytkownika i zachęcać do regularnego korzystania.

Strava i Spotify chcą zmotywować swoich użytkowników do łączenia sportowych hobby ze słuchaniem muzyki z tej samej aplikacji. Dla większej wygody obie funkcje zostaną zintegrowane do jednej platformy, dzięki czemu bezpośrednio podczas treningu można zatrzymywać, przewijać i przeglądać muzykę na Spotify.

Spotify dla sportowców dostępne za darmo i w wersji premium

Możliwość odtwarzania ulubionej muzyki ma być dostępna zarówno dla użytkowników wersji bezpłatnej jak i premium. Oprócz tego znana funkcja nagrywania treningów z aplikacji Strava ma działać nawet w tle, kiedy szukamy muzyki do biegania czy innego sportu. Nowa aktualizacja, która pojawiła się względnie niedawno, ma być wzbogacona o osobne playlisty, dostępne w aplikacji treningowej.

Bardzo ciekawy ruch ze strony Spotify, biorąc pod uwagę mocną konkurencję podobnych funkcji, w aplikacjach takich jak YouTube czy Apple Music. Widać, że połączenie z popularną platformą treningową, ma pozwolić Spotify powalczyć o kawałek tortu zajęty przez konkurencję. Przy pandemii Polacy pokochali treningi dostępne na YouTube, chociaż większość z nas wróciła do treningów stacjonarnych, aplikacja nadal cieszy się dużym zainteresowaniem branży fitness i sportu. Z kolei Apple Music miało już wcześniej dedykowane partnerstwa z wybranymi platformami, dzięki czemu można było ćwiczyć i jednocześnie słuchać w tle muzyki.

Anchor FM zmienia się w Spotify dla Podcasterów