Włodarze usługi Pyszne.pl opublikowali raport Food Trendy 2023/23, w którym znalazły się twarde liczby i ciekawostki dotyczące zwyczajów Polaków. Z dokumentu dowiadujemy się, co lubimy jeść, z kim dzielimy posiłki oraz jaka jest ulubiona zupa mieszkańców Katowic.

Pyszne.pl jest obsługiwane przez przeszło 2000 kurierów oraz 400 pracowników, który pomaga 14000 partnerów. Usługa działa w ponad 1900 miejscowości, z czego 36 miast charakteryzuje własna logistyka. Bardzo dobry wynika, jak na biznes, który działa od 2010 roku.

//dzisiaj na dailyweb

Raport Pyszne.pl Food Trendy 2023/24

Pyszne.pl 2

Raport Food Trendów rozrasta się jako wynik zainteresowania tą formą zamawiania jedzenia wraz z wejściem kolejnych pokoleń na rynek konsumencki. Pozwala nam to na pogłębioną analizę gigantycznej ilości danych, jakie są merytoryczną podstawą tego raportu – Arkadiusz Krupicz Współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl

Która płeć chętniej korzysta z usługi? Okazuje się, że różnica jest znikoma. Mamy tutaj 51% mężczyzn i 49% kobiet. Najliczniejszą grupę klientów stanowią osoby w przedziale wiekowym 25-34 lat (29%), natomiast istotną częścią są również 45-55-latkowie (21%) oraz 35-44-latkowie (20%). Choć może to dziwić, najmniej liczną grupą są 18-24-latkowie, którzy odpowiadają za 16% użytkowników. Aż 46% uczestników raportu zamawia jedzenie wspólnie z drugą połówką, a 22% realizuje zamówienia z dziećmi.

Pyszne.pl 4

Comfort food to jedzenie, które sprawia, że czujemy się lepiej – Michał Korkosz

Kiedy najchętniej zamawiamy jedzenie? W 24% przypadków powodem jest zwykła zachcianka. Niektórym (23%) nie chce się sprzątać po gotowaniu, co jest w pełni zrozumiałe, a kolejne 23% ma ochotę na coś pysznego. Czym interesują się użytkownicy Pyszne.pl? W większości przypadków osoby ceniące tytułową usługę spędzają czas wolny na: słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów, gotowaniu (tak, gotowaniu) oraz podróżach. Mniej niż połowa deklaruje czytanie książek.

Pyszne.pl 3

Ciekawostka: 17 grudnia był dniem, kiedy usługa miała rekordowo intensywny dzień, czyli tak zwany „młyn”.

Najpopularniejszą kuchnią wybieraną przez użytkowników Pyszne.pl jest kuchnia włoska, natomiast cenimy także polskie i amerykańskie smaki i dania arabskie oraz japońskie. W Warszawie, mimo królowania włoskiej kuchni, najpopularniejszym daniem jest kebab, dopiero za nim znajduje się pizza margherita. Interesujące jest to, że wspomniany przysmak króluje również w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie czy w Katowicach. Nie inaczej jest w Łodzi.