The Mandalorian jakiś czas temu otrzymał pierwszy teaser 3. sezonu. Na trwający właśnie brazylijskim Comic-Con Experience ogłoszono datę premiery.

The Mandalorian był pierwszym, aktorskim serialem z uniwersum Gwiezdnych Wojen i jednocześnie debiutującą produkcją w bibliotece Disney+. Pamiętam, jak zupełnie nie wierzyłem w ten tytuł, a okazał się obrazem naprawdę świeżym, świetnie zrealizowanym technicznie i  wprowadzającym coś nowego do świata Gwiezdnych Wojen. Nie jestem, co prawda zwolennikiem drugiej części drugiego sezonu, kiedy znowu scenarzyści odkopali z szafy Marka Hamilla i po raz 7893742389 wprowadzili postać Luke’a Skywalkera.

Mandalorian

The Mandalorianin powraca 1 marca 2023 roku

Jednak coś czuje, że po tym, co zobaczyliśmy w Księdze Boby Fetta pożegnaliśmy się definitywnie z postacią mistrza Jedi. Jestem ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen,  ale robienie dobrze fandomowi nie wyszło uniwersum na dobre. Mało kreatywności, ciągle ci sami bohaterowie i trzy planety na krzyż. The Mandalorian w 3. sezonie może powrócić na dobre tory. Grogu wybrał drogę, którą będzie kroczył razem z wyklętym Mandalorianem, zamiast uczyć się mocy od legendarnego Mistrza Jedi. Sorry Luke – twój czas naprawdę już minął. Teraz czas, aby serial kroczył swoją ścieżką i wszystko wskazuje na to, że tak będzie. Wiedzieliśmy, że serial powróci w 2023 roku, ale dopiero teraz poznaliśmy dokładną datę premiery.

Producenci serialu Jon Favreau i Dave Filoni oraz gwiazda serialu Pedro Pascal ogłosili, że 3. sezon The Mandalorian zadebiutuje dokładnie 1 marca 2023 roku na platformie Disney + .  Zwiastun zdradza, że na ekranie zobaczymy starych znajomych, m.in. Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff),   Greef Karga (Carl Weathersa),  Carsona Tevę (Paul Sun-Hyung Lee), Dr. Pershing (Omid Abtahi) i  Peli Motto (Amy Sedaris). Niewykluczone, że pojawią się również Boba Fett (Temuera Morrison ) i Fennec Shand (Ming-Na Wen).

The Mandalorian to nie jedyny serial z uniwersum Gwiezdnych Wojen od Disney+

Zanim jednak doświadczymy dalszych przygód Dina Djarin i Grogu w styczniu powrócimy do animowanych Gwiezdnych Wojen. Właśnie w tym miesiącu premierę będzie miał 2. sezon Parszywej Zgrai.  To oczywiście niejedyne seriale spod bandery Disney+, dostępne na platformie. Poza nimi w serwisie znajdziecie: Księgę Boby Fetta, Obi-Wan Kenobiego, Gwiezdne Wojny: Opowieści Jedi oraz rewelacyjny i jeden z lepszych obrazów w historii tego uniwersum, czyli Andora.

Wielkie hity kinowe na HBO MAX w grudniu!