Bose zaprezentował swój nowy Smart Soundbar 900. Wspiera oczywiście Dolby Atmos, współpracuje z asystentami głosowymi, AirPlay 2, Spotify Connect oraz multiroom.

Jeśli chodzi o rozmiary, soundbar ma nieco ponad 10 cm głębokości, 104 cm szerokości oraz nieco mniej niż 6 cm wysokości. W kwestii wyglądu ma on lekko zaokrąglone.  Dookoła niego jest dobrze spasowana metalowa siatka, a górna część jest pokryta szkłem hartowanym odpornym na uderzenia.

Soundbar 900 – omówienie

Technologie, które zostały zastosowane w tym soundbarze zasługują na omówienie. Technologia Bose QuietPort™ dba o jakość basów oraz niweluje zniekształcenia do minimum przy dowolnej głośności.

ADAPTiQ® zadba o wydajność w pomieszczeniach, gdzie meble lub umiejscowienie samego soundbara mogą powodować, że nie usłyszymy pełnego potencjału. Jest także Bose TrueSpace™, która zapewnia efekty przestrzenne kiedy nie ma treści Dolby Atmos. Dba ona o umieszczenie dźwięku na konkretnej wysokości.

Producent chwali się szybką instalacją dzięki łączeniem soundbara z telewizorem tylko jednym kablem HDMI. Jest także możliwość połączenia go za pomocą kabla optycznego. Ale jest też wsparcie dla AirPlay 2, Spotify Connect oraz Bluetooth, jeśli użytkownik ma ochotę posłuchać muzyki w świetnej jakości. Oczywiście jest kompatybilny z asystentem Google oraz Alexą.

Ten soundbar współpracuje z dodatkowymi modułami basowymi od Bose, dodatkowymi tylnymi głośnikami, inteligentnymi głośnikami Bose, które działają w multiroom oraz słuchawkami QuietComfort 45, które pozwalają zapewnić prywatność w czasie oglądania.

Aplikacja Bose Music pozwala zarządzać urządzeniami. Pomaga w parowaniu, aktualizowaniu oprogramowania oraz dostosowaniu urządzeń pod siebie.

Soundbar 900 – dostępność

Smart Soundbar 900 od Bose będzie dostępny w sklepach od 29 marca. Obecnie na stronie producenta bose.pl trwa przedsprzedaż. Cena, na którą został wyceniony ten produkt to 4699 złotych.