Bose to marka, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom dobrego brzmienie. Teraz firma wchodzi na rynek z kolejnym produktem. To słuchawki Bose Ultra Open Earbuds czyli TWS-y, ale o otwartej budowie.

Nie jestem pewien, ale można mówić tu już chyba o konkretnym nurcie. Chodzi o słuchawki TWS o budowie, która pozwala zachować doskonały kontakt z otoczeniem. Niedawno Marcin testował Huawei FreeClip. Podobny model wprowadziło również Sony i kilku innych producentów.

Słuchawki Bose Ultra Open Earbuds wydają się jednak najbardziej zaawansowaną i najdroższą konstrukcją wśród produktów nowej grupy. Co oferują?

Bose Ultra Open Earbuds za 1699 zł

Bose Ultra Open Earbuds

Bose Ultra Open Earbuds to nowość, która pojawiła się kilka dni temu. Zasadniczo konstrukcja przypomina zwykłe słuchawki TWS. Po dokładnym przyjrzeniu się grafikom widać, że konstrukcja słuchawek jest otwarta i przypomina raczej klips niż zwykłe słuchawki.

Budowa ich jest zjawiskowa nie bez powodu. Mają one zagwarantować wygodę oraz świetną jakość dźwięku. Dodatkowo otwarta konstrukcja pozwala słyszeć muzykę, ale bez utraty kontaktu z otoczeniem. Uzyskany efekt jest ponoć tak dobry, że producent gwarantuje nam, że przez cały dzień nie będzie trzeba pauzować muzyki lub ściągać słuchawek.

Producent Bose postawił jednak również tradycyjnie na jakość odtwarzanej muzyki. Dlatego też opracowano technologię OpenAudio, aby jeszcze lepiej wykorzystać unikalną konstrukcję do projekcji perfekcyjnego dźwięku. Stale dostosowuje ona słyszalny dźwięk do warunków, w których się znajdujemy. Na przykład przy zatłoczonej ulicy dźwięk będzie miał dostosowaną charakterystykę i głośność do ulicznego szumu.

Recenzja zjawiskowych Huawei FreeClip. Słuchawki dla miłośników komfortu

Słuchawki Bose Ultra Open Earbuds są odporne na pył i zachlapania (norma IPX4). Do przesyłania dźwięku wykorzystano technologię Bluetooth 5.3. Bose SimpleSync pozwala łatwo łączyć je z innymi produktami, jak listwy i systemy audio, w celu wydobycia dodatkowych doznań dźwiękowych. Słuchawki działają na baterii do 7,5 godziny (4,5 w trybie OpenAudio). Możemy liczyć na dodatkowe 19,5 z etui ładującym. Oferują też szybkie ładowanie (10 minut „karmienia” na każde 2 godziny pracy).

Bose Ultra Open Earbuds dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych — czarnej oraz białej. Na stronie producenta cena słuchawek wynosi 1699 zł.