Sennheiser Momentum 4 Wireless to nowe słuchawki bezprzewodowe z funkcją aktywnej redukcji szumów, które są w stanie wytrzymać nawet 60 godzin pracy na akumulatorze. To dwa i pół dnia słuchania muzyki.

Sennheiser zaprezentował właśnie kolejny flagowy model słuchawek bezprzewodowych serii Momentum. Firmy nie trzeba specjalnie przedstawiać, gdyż od lat dostarcza ona wysokiej jakości urządzenia służące do odsłuchu. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z 42-milimetrowymi przetwornikami, które wpływają nie tylko na czystość dźwięku, ale także jego dynamikę. Zmienił się jednak design. Nowy wygląd nie przypadnie do gustu fanom retro stylistyki, która charakteryzowała Sennheiser Momentum 3. Nowym słuchawkom bliżej jest to projektu Bose oraz Sony, gdzie liczy się przede wszystkim komfort.

Sennheiser Momentum 4 Wireless

Sennheiser Momentum 4 Wireless oficjalnie: nowy wygląd, lepsza redukcja szumów i 60 godzin pracy

Momentum 4 Wireless wykorzystują całkiem nową konstrukcję z wyściełanym pałąkiem i miękkimi nausznikami. Postawiono tu przede wszystkim na wygodę oraz idealne dopasowanie do kształtu głowy użytkownika. Słuchawki można nosić na szyi, natomiast w transporcie lepiej sprawdzi się specjalne etui, do którego wkładamy akcesorium złożone „na płasko”. Czego oprócz odświeżonego wyglądu możemy spodziewać się po rzeczonym modelu?

Sennheiser Momentum 4 Wireless

Przede wszystkim otrzymujemy tutaj baterię, która – według danych producenta – może zagwarantować nawet 60 godzin pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Oczywiście, dotyczy to także sytuacji z aktywną redukcją szumów otoczenia (ANC). To ponad dwa razy więcej, niż oferują bezpośredni konkurenci w postaci Sony WH-1000XM5 czy Bose QuietComfort 45. Dodatkowo zrezygnowano z tradycyjnych fizycznych przycisków regulacji głośności, które zostały zastąpione gestami (przesuwanie i stuknięcia).

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

W zestawie sprzedażowym, poza samymi słuchawkami, znajdziemy futerał, kabel ładujący USB-C oraz kabel audio z końcówkami 3,5 mm i 2,5 mm. Jeśli chodzi o same technikalia, Sennheiser Momentum 4 Wireless zapewniają zgodność z protokołem Bluetooth 5.2 oraz kodekami SBC, AAC, aptX (wraz z aptX Adaptive). Sprzęt występuje w wersjach kolorystycznych – czarnej i beżowej. Cena w przedsprzedaży wynosi około 1600 złotych (349,95 dolarów) bez podatku.

HyperX Cloud II Wireless – znana jakość, ale bez kabla – recenzja