OnlyTechAE dokonał niemożliwego. Pasjonat zdecydował się stworzyć własnoręcznie prototyp pożądanego przez wielu urządzenia, którym jest składany iPhone. Smartfon działa, co możemy zaobserwować na dołączonym wideo.

Pewien pasjonat technologii zamieszkujący Chiny postanowił stworzyć coś, czego nie jesteśmy w stanie uświadczyć na rynku. O ile składane smartfony z Androidem coraz częściej pojawiają się na półkach sklepowych, o tyle składany iPhone jest dalej w sferze marzeń. Jak sądzę, prędzej czy później Apple zdecyduje się na odważny krok i wejdzie w świat składaków, natomiast nie oznacza to, że składany iPhone nie istnieje. Istnieje, choć jest to prywatny projekt YouTubera z Państwa Środka.

składany iPhone
Składany iPhone / fot. 科技美学

Działający, składany iPhone na wideo: smartfon zbudowano na bazie iPhone’a X i Motoroli

Na wideo możemy podziwiać kilkunastominutowy proces tworzenia składanego iPhone’a. Oczywiście jest to swoisty skrót, gdyż całe przedsięwzięcie trwało znacznie dłużej, a twórca musiał borykać się z problemami odseparowania warstw ekranu iPhone’a X. Tak, to właśnie ten smartfon posłużył za podstawę do budowy tytułowego urządzenia. Część komponentów, w tym zawias, pożyczono od Motoroli razr.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Sprzęt nie jest może idealny, ale wygląda interesująco i działa. To, że składany iPhone w formie prototypu „działa” nie jest takie oczywiste. Często tak szalone projekty to jedynie zabawki. Tutaj mamy w sumie użyteczne urządzenie. Zgoda, nie działają tu ładowanie bezprzewodowe, wibracja oraz biometria, ale to tylko szczegóły.

składany iPhone
Składany iPhone / fot. 科技美学

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że smartfon na załączonym wideo to jedynie ciekawostka. Niemniej, wideo, które prezentuje realne urządzenie, pozwala wyobrazić sobie, jak w przyszłości mógłby wyglądać składany iPhone. Jak fan sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie jestem nim żywo zainteresowany i kibicuję twórcy w dalszych pracach. Tak, YouTuber nie poprzestał na tym etapie i zamierza dopracować swoje rozwiązanie. Będę śledził losy projektu i jeśli tylko pojawią się istotne zmiany i aktualizacje – poinformuję Was o tym w osobnym wpisie.

Chcesz kupić iPhone 14 Pro na Gwiazdkę? To może się nie udać – Apple ma problem z fabryką