Jesteśmy świeżo po konferencji, na której poznaliśmy najnowsze smartfony serii Apple iPhone 14. Oto co przygotował dla nas gigant z Cupertino.

Zgodnie z oczekiwaniami, Apple pokazało dziś swoje sprzętowe nowości. Sebastian opisał dla Was zegarki Watch 8 oraz Watch Pro, natomiast ja biorę na tapet smartfony serii iPhone 14. Okazuje się, że tegoroczny line-up jest nieco przekombinowany, a funkcje zostały przetasowane pomiędzy poszczególne modele. Bez zbędnego przedłużania, sprawdźmy, co dokładnie przygotowano dla fanów rozwiązań kalifornijskiego przedsiębiorstwa.

iPhone 14 1 1

Apple iPhone 14 i iPhone 14 Plus

Apple iPhone wystąpi w opcji z 6,1 i 6,7-calowym panelem. Większy model to iPhone 14 Plus, a co za tym idzie, sadownicy powrócili do dawnego nazewnictwa. Ekrany to oczywiście Super Retina OLED o jasności 1200 nitów i wsparci HDR Dolby Vision. Wyświetlacz chroni Ceramic Shield, natomiast konstrukcja została wykonana z aluminium i jest wodoodporna. Obudowa występuje w kolorach – czarny, białym, niebieskim, purpurowym i Product RED. Producent obiecuje cały dzień pracy na jednym ładowaniu baterii, a model 14 Plus ma zapewnić najdłuższy czas ze wszystkich iPhone’ów w historii.

iPhone 14 3

Za wydajność odpowiada układ Apple A15 Bionic z 6-rdzeniowym CPU, 5-rdzeniowym GPU i 16-rdzeniowym silnikiem Neural Engine. To dokładnie ten sam SoC, co w przypadku Apple iPhone 13. Szkoda, że doniesienia się potwierdziły. Aparat to w dalszym ciągu 12 MP, natomiast sensor jest tu większy (pixel również), a jasność optyki wynosi f/1.5. Frontowy aparat to 12 MP jednostka ze światłem f/1.9 i autofokusem hybrydowym. To istotny dodatek, który może wpłynąć na poprawę zdjęć selfie. Dzięki technologii Photonic Engine zdjęcia po ciemku będą dokładniejsze o 2,5 razy w przypadku aparatu głównego oraz 2 razy w przypadku kamerki do selfie, oraz ultraszerokiego kąta. Fani nagrań wideo zadowolą się z pewnością funkcją Action Video, która pozwoli nagrywać sekwencje ze stabilizacją bliską gimbalowi. Sprzęt obsługuje 5G, ale uwaga – modele ze USA nie będą wyposażone w tackę SIM. Cena Apple iPhone 14 zaczyna się od 5199 zł, natomiast model Plus kosztuje na start 5899 zł.

Apple iPhone 14 Pro i 14 Pro Max

Nowy notch w kształcie pastylki jest interaktywny. Rozszerza się programowo w zależności od wykorzystywanej aktywności (np. Face ID, regulacja głośności. Wygląda to genialnie. Te same przekątne co 14 i 14 Plus, natomiast jasność to aż 2000 nitów, ale to nic. Modele Pro obsługują funkcję AOD (Always-on-display). Na to czekaliśmy od lat. Jak z wydajnością? Producent wyposażył modele Pro w nowy chip Apple A16 Bionic wykonany w 4 nm procesie technologicznym. Procesor jest o 40% szybszy od poprzednika. Mam w rękach 13-tkę i nie mogę wyobrazić sobie, że może być lepiej, szybciej i sprawniej.

iPhone 14 2 1

Aparat główny to szeroki kąt ze światłem f/1,78. Sensor o rozdzielczości 48 MP pixeli z funkcją łączenia pixeli Quad Pixel jest 65-większy niż w modelu ubiegłorocznym. Co więcej, możemy korzystać z pełnych 48 MP w trybie Apple Pro RAW. Zapowiada się mistrz fotografii mobilnej. Nie zapominajmy, że mamy tu dodatkowo teleobiektyw 12 MP oraz 12 MP ultraszeroki kąt, który pełni rolę sensora makro. Naturalnie, każda z kamer radzi sobie 2- lub 3-krotnie lepiej niż modele z ubiegłego roku. Cena wynosi od 6499 złotych za wariant Pro i 7199 zł za Pro Max

iPhone 14 6

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!