Od kilku tygodni mówi się coraz głośniej o nowym, tanim smartfonie Apple. Dziś możemy już podziwiać wygląd modelu iPhone SE 4 na szczegółowych renderach. To nie wszystko, czego udało nam się o nim dowiedzieć.

Sprzęt Apple nigdy nie był specjalnie atrakcyjny cenowo. W zasadzie można powiedzieć, że zarówno komputery Mac jak i smartfony iPhone należały do wyższej półki cenowej. Apple zaczął jednak eksperymentować. Po nieszczególnie udanym, plastikowym iPhonie 5C, firma postanowiła stworzyć relatywnie niedrogie urządzenie na bazie wysłużonej konstrukcji. To pozwoliło na oszczędności. Pomysł spodobał się konsumentom na tyle, że przedsiębiorstwo zdecydowało się kontynuować serię SE. Kolejne dwie generacje bazowały już na modelu iPhone 8. Znowu odnotowano sukces, ale mimo to w sieci pojawiły się doniesienia o potencjalnej rezygnacji z tej linii smartfonów. Dziś wiemy, że były przesadzone.

iPhone SE 4
iPhone SE 4 / fot. Jon Prosser

Apple iPhone SE 4 powstaje i będzie wyglądać jak iPhone XR

O tym, że Apple iPhone SE 4 będzie przypominał iPhone’a XR wspominano już kilkukrotnie w ciągu ostatnich tygodni. Teraz, do dostępnych informacji, dołącza render od Jona Prossera. Do rzeczy. Nowy SE, czyli swoisty entry level w smartfonowym światku Apple, otrzyma w końcu większy, bo aż 6,1-calowy ekran. W dalszym ciągu będzie to IPS znany z modelu XR, ale mimo technologii brakuje nieco do OLED-ów, Retina oferuje świetne kąty patrzenia i kolorystykę. W temacie biometrii zajdzie niemała zmiana. Zamiast Touch ID, czyli czytnika linii papilarnych, w smartfonie zostanie użyte Face ID, czyli stosowane niemal we wszystkich współczesnych iPhone’ach rozpoznawanie twarzy.

R E K L A M A
iPhone SE 4
iPhone SE 4 / fot. Jon Prosser

Jak widać po renderach, mamy do czynienia z dobrze znaną stylistyką. Używałem zarówno iPhone’a 8, jak i XR i 11-tki, i dziś mogę powiedzieć, że chwaliłem sobie ten design oraz wygodę przez niego zapewnianą. Typuję, że w modelu iPhone SE 4 znajdziemy procesor A15 Bionic. Niestety, według źródeł przecieków, kolejny tani iPhone może pojawić się na rynku dopiero w 2024 roku.

Xiaomi 12T Pro: recenzja kompletnego smartfona z aparatem 200 MP i ładowaniem 120 W – czy może być lepiej?