Sid Meier’s Railroads to strategiczna gra komputerowa z 2006 roku, będąca symulacją rywalizacji baronów kolejowych o wpływy na rynku. Już niedługo trafi na platformy mobilne!

Sid Meier’s Railroads to kolejna gra od producenta Feral Interactive, która dostanie drugie życie na urządzeniach mobilnych. Po Grid Autosport, Rome: Total War, XCOM 2 oraz Tropico czas na kolejny tytuł, pierwotnie wydany na PC. Tym razem cofniemy się do 2006 roku, kiedy to pewna produkcja została uznana za naturalnego spadkobiercę kultowej serii Railroad Tycoon, której początki, datuje się na 1990 rok. I przyznam szczerze – aż mi głupio, że nie umieściłem jej w moim nostalgicznym cyklu w kategorii gier strategicznych mojego dzieciństwa. To był kawał ekonomicznej gry, a Sid Meier’s Railroads również sprawiał dużo radości.

Sid Meier’s Railroads
Zrzut ekranu ze zwiastuna „Sid Meier’s Railroads”

Sid Meier’s Railroads zadebiutuje na platformach mobilnych 5 kwietnia 2023 roku

Sid Meier’s Railroads powraca na platformy mobilne, wyposażone w system Android i iOS. Premiera już 5 kwietnia 2023 roku, więc pojawia się opcja dla osób wolących jeździć wirtualnymi pociągami, niż prawdziwymi do rodziny na Wielkanoc. Gra jest już gotowa do rejestracji wstępnej na Sklep Google Play i Apple App Store, i będzie dostępna do pobrania od 5 kwietnia. Niestety – podobnie jak reszta tytułów od Feral Interactive – Sid Meier’s Railroads również nie będzie bezpłatny. Firma napisała tweeta z informacją o cenach. Gra będzie kosztować 12,99 USD / 11,99 GBP / 14,99 EUR. 

Jesteście gotowi na podróż w przeszłość i doświadczania tego na smartfonie? To już niedługo będziecie mogli z tej możliwości skorzystać. Feral Interactive wydaje się odpowiednim wydawcą takiego powrotu, bo w swoim porfolio ma już parę gier, które złych ocen nie mają. Firma wypuściła również zwiastun Sid Meier’s Railroads, zachęcający do składania przedpremier.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Sid Meier’s Railroads była piątą i ostatnią odsłoną serii Railroad Tycoon

Sid Meier’s Railroads, wydany w 2006 roku to nie jedyna gra strategiczno-ekonomiczna, wyprodukowaną przez Sida Meiera.  Na rynku pojawiły się takie tytuły jak cała seria Civilization czy Colonization. Railroad Tycoon to w sumie pięć tytułów  (z czego ostatnim jest właśnie Sid Meier’s Railroads), w których zadaniem gracza było zarządzanie siecią kolei. Budowa torów, stacji, kupno pociągów i wagonów. To również planowanie ich tras, wraz z określaniem ile wagonów będzie w taborze i na jakich przystankach pojazdy będą się zatrzymywać. Zaczynaliśmy z pewną kwotą, którą można było inwestować na giełdzie, a w kolejnych odsłonach można było wykupić spółki przeciwnika. W ostatniej części wprowadzono edytor map i scenariuszy oraz tworzenie własnej, spersonalizowanej lokomotywy. Czy wersja mobilna będzie również posiadała wszystkie elementy wersji na PC przekonamy się 5 kwietnia 2023 roku.

Gry dzieciństwa. Siedmiu wspaniałych w kategorii: Gry akcji – nostalgiczny ranking