Microsoft, z okazji 25-letcia gry Age of Empires, ogłosił, że produkcja trafi na urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS. Mamy 20-sekundowy zwiastun.

Zapowiada się prawdziwa gratka dla fanów jednego z najbardziej rozpoznawalnych RTS-ów w historii gier komputerowych. Z okazji 25-lecia Age of Empires, Microsoft zdradził, że produkcja zagości z repozytoriach Google Play oraz Apple App Store. Oznacza to, że użytkownicy iPadów, iPhone’ów oraz tabletów i smartfonów działających pod kontrolą Androida będą mogli powrócić do dobrze znanego im świata. W zasadzie, dla młodszych wiekiem graczy, będzie to zapewne pierwsze zetknięcie z serią. Czy warto poświęcać czas na AoE?

Age of Empires

Age of Empires Mobile: beta testy ruszą do końca 2023 roku

Kiedy miałem 10, 15, a nawet 20 lat, bez wątpienia lubowałem się we wszelkiej maści grach wideo. Niestety, praca, obowiązki, inne zainteresowania ukierunkowane na szeroko rozumiane zdrowie i witalność, spowodowały, że odpuściłem sobie ten segment rozrywki. Zwyczajny brak czasu powstrzymuje mnie przed spędzeniem godzin na ogrywaniu rozbudowanych produkcji. Są jednak tytuły, które po odświeżeniu lub udostępnieniu na platformach mobilnych, pobieram i staram się poświęcić im czas. Tak było z RPG-ami ze świata Forget Realms i tak z pewnością będzie z Age of Empires Mobile. W końcu to nic innego jak powrót do dzieciństwa.

R E K L A M A

Niezwykle ucieszyła mnie wiadomość Microsoftu traktująca o Age of Empires Mobile. Niestety, po zapowiedzi pozostał spory niedosyt. Firma udostępniła 20-sekundowy teaser, który nie zdradza zbyt wiele. Wystarczyło jednak nieco „klatek”, abym znów poczuł ten dreszczyk towarzyszący zbliżającej się bitwie. Beta testy AoE Mobile mają wystartować już w przyszłym roku i zamierzam do nich dołączyć.

Age of Empires

Apple oficjalnie potwierdza: port USB-C zostanie dodany do iPhone’ów