O tym, że Logitech i Tencent przygotowują przenośną konsolę Logitech G Gaming Handheld informowaliśmy na początku miesiąca. Teraz mamy oficjalne zdjęcie kieszonsolki.

Przez dekadę mojej przygody z branżą technologiczną, której trzonem były sprzęty mobilne, miałem styczność z dziesiątkami urządzeń mobilnych przeznaczonych do gier. Jedną z ciekawszych kategorii były handheldy, czyli kieszonsolki. Sentymentalny Gameboy, Nintendo DS stosunkowo świeże Nintendo Switch – każde z nich wywołało na mnie ogromne wrażenie, ale dopiero od niedawna producenci zaczęli na poważnie traktować dostęp do gier z platformy Android czy Windows. SteamDeck wywołał niemałe zamieszanie, ale wygląda na to, że niebawem będzie musiał powalczyć z Logitech G Gaming Handheld. Owszem, produkt producenta najpewniej skupi się na mobilnych produkcjach growych oraz portach pełnoprawnych tytułów AAA, natomiast kluczem może okazać się zaufana marka, współpraca z gigantem mobilnego świata growego oraz cena samych gier. Tak się składa, że w sieci pojawiły się właśnie zdjęcia konsoli.

Logitech G Gaming Handheld
fot. Evan Blass

Logitech G Gaming Handheld na zdjęciach

W sieci pojawiły się zdjęcia, a właściwie ilustracje prezentujące nadchodzącą konsolę Logitech G Gaming Handheld, która powstaje przy współpracy z firmą Tencent. To świetnie rozpoznawalna marka, która jest w posiadaniu udziałów w Epic Games, Riot Games. Ba, Tencet odpowiada za komunikator WeChat, który pełni również rolę medium społecznościowego oraz systemu płatności w Chinach. Na początku miesiąca przedsiębiorstwa ogłosiły współpracę, ale do wczoraj nikt nie wiedział, jak będzie wyglądać jej efekt, czyli konsola. Evan Blass udostępnił jednak ilustracje, które pozwalają sądzić, że Logitech G Gaming Handheld będzie czymś pomiędzy Nintendo Switch a SteamDeck.

Logitech G Gaming Handheld
fot. Evan Blass
Logitech G Gaming Handheld
fot. Evan Blass

Interfejs wygląda przejrzyście i jak widać, będziemy mogli skorzystać tutaj również z przeglądarki internetowej Google Chrome oraz aplikacji YouTube. Co więcej, dzięki ikonom dowiadujemy się, że kieszonsolka obsłuży też platformy Xbox Cloud Gaming, NVIDIA GeForce oraz Steam. Ramki są tu stosunkowo grube, ale w sprzęcie tego typu raczej nikt nie będzie na to zwracać uwagi. Dodatkowo uświadczymy tutaj D-Pad, przyciski w rogach wyświetlacza oraz standardowe klawisze XYBA. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Logitech G Gaming Handheld będzie pracował pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon G3X Gen 1, stworzonego na potrzeby tej konsoli.

Xiaomi 13 Ultra będzie dostępny w Polsce. CEO zapowiedział globalny debiut